خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با وعده مساعد مسئولان؛ جبار قادری به اعتصاب غذای خود پایان داد

با وعده مساعد مسئولان؛ جبار قادری به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – جبار قادری، زندانی سنی مذهب تبعیدی در زندان رجایی شهر کرج، شب گذشته با وعده مساعد مسئولین زندان در ارتباط با رسیدگی به پرونده اش به اعتصاب غذای خود پایان داد. این زندانی از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه در اعتراض به بلاتکلیفی ۱۵ ماهه خود و عدم رسیدگی به پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده و به سلول انفرادی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۸، جبار قادری، زندانی سنی مذهب تبعیدی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پایان اعتصاب غذای این زندانی شب گذشته، پس از ۱۳ روز و با وعده مساعد مسئولین در ارتباط با رسیدگی به وضعیت پرونده اش صورت گرفته است.

این زندانی به همراه یک زندانی دیگر به نام مختار باباخانی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه در اعتراض به بلاتکلیفی طولانی مدت و عدم رسیدگی به پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بودند.

در روز چهارم اعتصاب غذا این دو زندانی توسط مسئولین زندان به مکان نامعلومی منتقل شدند و در پیگیری خانواده این زندانیان به صورت تلویحی به آنها گفته شده بود که به مراکز درمانی منتقل شده اند. پس از مدتی بی خبر مشخص شد که این زندانیان به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند.

برخلاف جبار قادری، از وضعیت مختار باباجانی تا زمان تنظیم این گزارش اطلاع جدیدی به دست نیامده است.

این دو زندانی به همراه تعدادی دیگر از زندانیان سنی مذهب زمستان سال گذشته پس از ماه ها بلاتکلیفی از زندان کرمانشاه به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید