خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  سیل در خوزستان؛ دو تن از بازداشت شدگان آزاد شدند

سیل در خوزستان؛ دو تن از بازداشت شدگان آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – دو تن از شهروندان عرب که اواخر فروردین ماه سال جاری در حین کمک رسانی به سیل زدگان استان خوزستان بازداشت شده بودند، روز جاری از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، دو تن از بازداشت‌شدگان کمیته‌های مردمی امدادرسانی به سیل‌زدگان خوزستان با سپردن فیش حقوقی از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

هویت این افراد “علی موسوى (البوگدیمی) و مهدی شریفی از اهالی ملاشیه اهواز” توسط هرانا احراز شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی از منابع محلی، فردا نیز تعدادی از بازداشت‌شدگان آزاد خواهند شد.

لازم به یادآوری است که این افراد به همراه تعدادی دیگر از شهروندان عرب در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه سال جاری در جریان امدادرسانی به سیل‌زدگان استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

هرانا پیشتر طی گزارشی هویت ده‌ها تن از بازداشت‌شدگان کمیته‎‌های مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان را احراز کرده بود.

وقوع سیل در ایران در فروردین‌ماه سال جاری ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشت.

سیل در نقاط مختلف ایران از ۲۶ اسفندماه آغاز شد و تا اواخر فروردین‌ماه در برخی مناطق ادامه یافت. در پی این سیل صدها نفر مجروح و ده‌ها تن جان باختند. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران خسارت سیل اخیر در ایران را بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود. او گفته ۲۵ استان و بیش از چهار هزار و ۴۰۰ روستا در کشور درگیر سیل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید