خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد، فعال کارگری طی روزهای گذشته در دادگاه انقلاب اهواز برگزار شده است. وی در آذرماه سال گذشته در ارتباط با تجمعات کارگری خوزستان بازداشت و سپس در اسفندماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، پیام ابوطالبی زنوزی، وکیل مدافع مازیار سیدنژاد گفت: روز ۱۷ اردیبهشت در شعبه‌ی چهارم دادگاه انقلاب اهواز جلسه‌ی دادگاه آقای مازیار سیدنژاد برگزار شد و ما منتظر تصمیم قاضی هستیم.

وی افزود: البته قاضی معتقد بود که پرونده ناقص است و برای تحقیقات باید مجدداً به دادسرا برگردد. ما دفاع کردیم و معتقدیم که جرمی واقع نشده است. لااقل براساس آن چیزی که در پرونده منعکس شده است، هیچکدام از افعال موکل من مجرمانه نیست.

مازیار سیدنژاد در تاریخ ۱۰ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت شد. منابع نزدیک به آقای سیدنژاد می گویند “وی پس از بازداشت جهت اعتراف گیری تلویزیونی مورد ضرب و شتم و بدرفتاری قرار گرفته بود.” وی نهایتا در تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

در تاریخ ۲۹ دی ماه تلویزیون ایران در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از مازیار سیدنژاد، اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه را نمایش داد که در آن این افراد تلویحا یا مستقیما گفته بودند با گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران ارتباط دارند.

به گفته منابع نزدیک به این فعال کارگری، چهره مازیار سیدنژاد، به دلیل تغییرات متاثر از فشارها و شرایط بد بازداشت در این فیلم به سادگی قابل شناسایی نبوده است.

لازم به ذکر است که مورخ ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، جلسه بازپرسی سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و امیر (علی) امیرقلی سه تن دیگر از بازداشت شدگان تجمعات کارگری خوزستان در شعبه هفتم دادسرای اوین برگزار شد. این افراد روز ۸ اردیبهشت از اهواز به زندان اوین منتقل شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید