خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  آزادی حسن صبحی پور با تودیع قرار/ تداوم بازداشت باقر خسرجی، عضو دیگر موسسه فرهنگی نصر

آزادی حسن صبحی پور با تودیع قرار/ تداوم بازداشت باقر خسرجی، عضو دیگر موسسه فرهنگی نصر

خبرگزاری هرانا – حسن صبحی پور، کارگردان و از اعضای موسسه فرهنگی نصر پس از حدود یک ماه و نیم با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. وی در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. باقر خسرجی دیگر عضو این موسسه همچنان در بازداشت بسر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حسن صبحی پور، کارگردان و اعضای موسسه فرهنگی نصر پس از حدود یک ماه و نیم با تودیع قرار ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی اهواز (شیبان) آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “ظهر امروز (چهارشنبه) بازپرس پرونده آقای صبحی پور در دادگاه انقلاب اهواز با وثیقه صد میلیون تومانی موافقت کرد و با تایید وثیقه توسط بازپرسی، وی تا پایان مراحل دادرسی و صدور حکم آزاد شد”.

حسن صبحی پور در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۷ در منزل شخصی و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. طی همان روز حسین عشقیان دیگر عضو این موسسه از طرف نهادهای امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

هرچند دلیل خاصی برای بازداشت صبحی پور توسط این نهادها ارائه نشده بود، با این حال احتمال می رود بازداشت وی در ارتباط با ساخت کلیپی با تم هویت طلبی عربی باشد که توسط این موسسه تهیه و در فضای مجازی منتشر شده است.

پس از بازداشت آقای صبحی پور در تاریخ ۱ فروردین ماه نیز، باقر خسرجی، دیگر عضو این موسسه نیز به دلیل اعتراض به بازداشت و احضار همکارانش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

باقر خسرجی همچنان در زندان مرکزی اهواز (شیبان) در بازداشت بسر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید