خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  درخواست اعاده دادرسی جعفر عظیم زاده، در دیوان عالی کشور

درخواست اعاده دادرسی جعفر عظیم زاده، در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – بنابر اعلام وکیل جعفر عظیم زاده فعال کارگری محبوس در زندان اوین، همزمان با روز کارگر پرونده موکلش به شعبه ۳۳ یوان عالی کشور ارجاع و رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی وی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، محمدعلی جداری فروغی، وکیل دادگستری گفت: پیرو درخواست اعاده دادرسی در مورد پرونده جعفر عظیم زاده، همزمان با روز جهانی کارگر، پرونده وی به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارجاع شد.

وی ابراز امیدواری کرد با رسیدگی عادلانه، موجبات توقف اجرای حکم شش سال حبس موکلش فراهم شود.

این وکیل دادگستری پیشتر با اعلام لزوم ارایه درخواست دادرسی مجدد در خصوص پرونده جعفر عظیم زاده گفته بود: “با توجه به اینکه عظیم زاده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، به ۶ سال زندان محکوم و در حال سپری کردن آن است و وی به همین اتهامات بدواً در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه به ۱۱ سال زندان محکوم و بر اثر تجدیدنظرخواهی در شعبه ۸ دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی تبرئه شده، نسبت به حکم شش سال حبس در دیوان عالی کشور، درخواست اعاده دادرسی خواهیم داد”.

جعفر عظیم زاده، عصر  روز سه‌شنبه  ۹ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه طی تماسی تلفنی به خانواده خود اطلاع داد که به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده است. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

جعفر عظیم‌زاده با عنوان غیبت از مرخصی، توسط شعبه ۱۱۹۰ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، محمدعلی جداری فروغی از ارایه درخواست تجدیدنظر خواهی در خصوص این حکم خبر داده بود. این حکم پس از اعتراض، در ۲۸ فروردین ماه ۹۸ در شعبه ۱۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، لغو شد.

لازم به ذکر است که این فعال کارگری از درد سینه، مشکلات کلیوی و قلبی و عروقی رنج می برند؛ این مساله در مورد مشکلات قلب ایشان به دلیل عدم دسترسی به داروهایی که خارج از زندان مصرف می کردند بغرنج تر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید