خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  آموزش آشپزی در مقطع ابتدایی؛ سوختگی ۲ دختر دانش‌آموز کاشمری در مدرسه

آموزش آشپزی در مقطع ابتدایی؛ سوختگی ۲ دختر دانش‌آموز کاشمری در مدرسه

خبرگزاری هرانا – روز گذشته در کاشمر، دو نفر از دانش‌آموزان دختر مقطع ابتدایی در حین آموزش آشپزی در مدرسه دچار سوختگی با روغن شدند. مدیر آموزش و پرورش کاشمر در این زمینه گفت “آموزش‌های مدارس دخترانه با پسرانه متفاوت است؛ در این برنامه دانش‌آموزان در حال آشنایی با پخت غذای ساده و ایمنی در آشپزی بودند که متاسفانه این اتفاق رخ داده است.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشمر از سوختگی دو دانش آموز دختر ابتدایی در مدرسه خبر داد.

به گزارش ایسنا ، علی طاهریان، مدیر آموزش و پرورش کاشمر، عنوان کرد: با توجه به این که آموزش در مدارس ابتدایی به صورت مهارت محور است و دانش‌آموزان مهارت‌های مختلف را فرا می‎گیرند این دانش‌آموزان در حال فراگیری آموزش آشپزی بودند که این اتفاق رخ داده است.

وی ادامه داد: در این اتفاق پای دو نفر از دانش آموزان دچار سوختگی سطحی شده که بلافاصله با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده و به صورت سرپایی پانسمان و مداوا می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر بیان کرد: این حادثه در داخل حیاط مدرسه و در فضای باز زمانی که در حال تهیه غذا بودند، رخ می‌دهد که به دلیل ریختن ظرف روغن دچار سوختگی سطحی شدند.

وی گفت: آموزش‌های مدارس دخترانه با پسرانه متفاوت است؛ در این برنامه دانش‌آموزان در حال آشنایی با پخت غذای ساده و ایمنی در آشپزی بودند که متاسفانه این اتفاق رخ داده است.

در ادامه رئیس مرکز اورژانس شهرستان کاشمر گفت: این حادثه در ساعت ۱۱.۲۷ دقیقه روز گذشته به اورژانس ۱۱۵ اعلام شده و بلافاصله آمبولانس به محل اعزام شد.

احسان مالکی عنوان کرد: سوختگی سطحی، از نوع درجه دو و در حد ۱۲ تا ۱۵ درصد بوده است در این اتفاق دست و پای دو دانش آموز دچار سوختگی شده که برای مداوا به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر انتقال داده شدند.

کاشمر یکی از شهرستان ها‌ی خراسان رضوی می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید