خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  حادثه گلستان هفتم؛ دستگیری یکی دیگر از دراویش گنابادی

حادثه گلستان هفتم؛ دستگیری یکی دیگر از دراویش گنابادی

خبرگزاری هرانا – نهاد امنیتی اطلاعات سپاه پاسداران امروز از دسنگیری یک درویش گنابادی خبر داد. این نهاد فرد بازداشت شده را به مشارکت در “قتل یکی از نیروهای بسیج” در واقعه گلستان هفتم متهم کرد. در جریان درگیری های مربوط به حادثه گلستان هفتم که در بهمن ماه سال ۹۶ رخ داده بود، رسانه های حکومتی از کشته شدن این نیروی بسیج خبر داده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، سازمان اطلاعات سپاه، از دستگیری فردی به اتهام دست داشتن در مرگ محمدحسین حدادیان در حواشی شهر کرج خبر داده است.

بر اساس این گزارش، سازمان اطلاعات سپاه بدون اشاره به هویت این فرد، او را “از عناصر اصلی و موثر فرقه‌ای ضاله” عنوان کرده است.

در بهمن ماه سال ۹۶ و در جریان درگیری های مربوط به حوادث گلستان هفتم، رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی از کشته شدن محمد حسین حدادیان، از اعضای بسیج خبر داده بودند.

گلستان هفتم به مجموعه وقایعی گفته می‌شود که از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی آغاز شد و در جریان آن  صدها تن از دراویش زخمی و بازداشت شدند.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۱۰ آبان‌ماه ۹۷ هرانا در گزارشی جامع ضمن بررسی واقعه گلستان هفتم، هویت ۳۸۲ تن از دستگیر شدگان را منتشر کرده بود. بر اساس اطلاعات قابل دستیابی ۲۰۲ تن از این دراویش گنابادی توسط دادگاه انقلاب تهران جمعاً به ۱ اعدام، ۱۰۸۰ سال و ۲ ماه حبس تعزیری، ۵۹۹۵ ضربه شلاق، ۴۶ سال ممنوع‌الخروجی، ۱۱۴ سال تبعید و ۷۲ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شدند، از سرنوشت و جزئیات پرونده ۱۸۰ تن دیگر کماکان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید