خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  به دستور اداره ارشاد، فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» توقیف شد

به دستور اداره ارشاد، فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» توقیف شد

خبرگزاری هرانا – نمایش و اکران فیلم رحمان ۱۴۰۰ بدلیل عدم حذف کامل برخی از صحنه های اعلامی از سوی شورای پروانه نمایش متوقف شد. ممیزی به معنای سانسور از طریق ایراد خطا و دستور تغییر و یا حذف توسط نهادهای مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سازمان سینمایی به دنبال پیگیریهای ایلنا اعلام کرد که نمایش و اکران فیلم رحمان ۱۴۰۰ بدلیل تخلف متوقف شده است.

در  اطلاعیه سازمان سینمایی آمده است “بر اساس گزارشات رسیده به اداره کل سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و بررسی بازرسان این اداره کل، تخلف فیلم «رحمان ۱۴۰۰» مبنی بر عدم حذف کامل برخی از صحنه های اعلامی از سوی شورای پروانه نمایش در برخی از سینماها محرز شد و با عنایت به مفاد ماده ۱۸ آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم از ادامه اکران این فیلم جلوگیری بعمل آمد”.

منوچهر هادی، کارگردان فیلم “رحمان ۱۴۰۰” روز جاری با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود گفته است: “تبریک به تمام کسانی که منتظر این خبر بودند. تمام سینماهای کشور نسخه اصلاح شده را روی پرده اکران می کردند و تازه سینماهای حوزه [هنری] نسخه اصلاح‌ شده‌تری را. هیچ باکی نیست، تمام تلاشم را خواهم کرد رحمان را دوباره اکران کنم. فیلمی که حرف مردم را می‌زند و خوشحالی را به مردم هدیه می‌داد”.

ممیزی به معنای سانسور از طریق ایراد خطا و دستور تغییر و یا حذف توسط نهادهای مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،شورای پروانه نمایش و سازمان صدا و سیما در ایران صورت می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید