خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زدند

دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زدند

خبرگزاری هرانا – برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در این زندان دست به اعتصاب غذا زده اند. این دو زندانی امروز وارد سومین روز اعتصاب غذای خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی (شیرمحمدعلی)، دو زندانی محبوس در زندان فشافویه به دلیل وضعیت نامناسب نگهداری زندانیان در این زندان از روز ۲۳ اسفندماه اعتصاب غذا کرده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی که در حال حاضر در زندان فشافویه تحمل حبس می‌کنند از روز پنجشنبه ۲۳ اسفندماه در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و با طرح درخواست انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زدند. آنها امروز وارد سومین روز اعتصاب غذای خود شدند”.

برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه و علیرضا شیرمحمدی در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و پس از محاکمه به زندان تهران بزرگ منتقل شده بودند.

برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان در دادگاه بدوی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری و علیرضا شیرمحمدی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی‌آباد تهران نیز از بابت اتهامات “توهین به مقدسات” “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پیشتر در تاریخ ۳ اسفندماه تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر برزان محمدی به وی ابلاغ شده بود، بر اساس این ابلاغیه این جلسه دادگاه باید در تاریخ ۶ اسفندماه در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار می‌شد. گفته می‌شود که جلسه دادگاه تجدیدنظر علیرضا شیرمحمدی فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود.

هرانا پیشتر در دیماه سال جاری طی گزارشی از وضعیت نامناسب این زندانیان و سایر زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ خبر داده بود.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار شروع شد و از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگری گسترش یافت. تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.

در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، دست کم یک تن کشته و تعداد پرشماری از معترضان نیز زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید