خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با وعده مساعد مسئولان؛ پایان اعتصاب غذای مریوان کرکوکی در زندان رجایی شهر کرج

با وعده مساعد مسئولان؛ پایان اعتصاب غذای مریوان کرکوکی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – روز گذشته مریوان کرکوکی (نجف عبدالرحمن)، زندانی سنی مذهب تبعه کشور عراق محبوس در زندان رجایی شهر کرج که در اعتراض به مخالفت وزارت اطلاعات با استرداد وی به کشورش اعتصاب غذا کرده بود، در پی ابراز نگرانی خانواده و همبندی هایش در مورد وضعیت سلامتی خود و وعده مساعد مسئولان مبنی بر پیگیری مطالبات و اعطای آزادی مشروط به وی در هجدهمین روز به اعتصاب خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۷، مریوان کرکوکی، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج با وعده مساعد مسئولان زندان مبنی بر پیگیری خواسته‌هایش پس از ۱۸ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “روز چهارشنبه مریوان کرکوکی در حالی که وارد هجدهمین روز از اعتصاب غذای خود شده بود، در پی وعده مساعد مسئولان زندان، مسئولان و آقای وزیری، قاضی ناظر بر زندان مبنی بر اعطای آزادی مشروط و همچنین ابراز نگرانی خانواده و همبندی‌هایش در خصوص وضعیت سلامتی وی به اعتصاب غذای خود پایان داد”.

مریوان کرکوکی (نجف عبدالرحمن) پیشتر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام محاربه به تحمل ۳۳ سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده و حکمش در دادگاه تجدیدنظر نیز عیناً تایید شد. گفتنی است با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی هفت سال و شش ماه از محکومیت این زندانی قابل اجرا است. هرانا پیشتر طی گزارشی به آخرین وضعیت این زندانی در پرداخته بود.

این زندانی سنی مذهب تبعه کشور عراق و محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز ۴ اسفندماه در اعتراض به مخالفت وزارت اطلاعات با بازگرداندنش به کشور عراق اعلام اعتصاب غذای نامحدود کرده بود.

وی در چهاردهین روز اعتصاب غذای خود دچار افت شدید فشار، ضعف جسمی شدید و کاهش وزن ۹ کیلوگرمی شده بود. گزارش‌ها حاکی از این است که این زندانی تبعه کشور عراق در پی اعتصاب غذا تا حد زیادی توان راه رفتن بدون استفاده از عصا را از دست داده بود.

مریوان کرکوکی (نجف عبدالرحمن) در حال گذراندن هفتمین سال دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج است و فروردین ماه ۱۳۹۹ تاریخ آزادی این زندانی سنی مذهب اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید