خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری های استان ایلام و شهرستان شادگان

معوقات مزدی کارگران شهرداری های استان ایلام و شهرستان شادگان

خبرگزاری هرانا – نماینده شهرستان شادگان در شورای استان خوزستان از معوقات مزدی کارگران شهرداری این شهرستان خبر داد. بنا بر خبری دیگر معاون عمرانی استاندار ایلام از معوقات مزدی کارگران شهرداری این استان خبر داد و گفت که “باید چاره اندیشی اساسی در زمینه پرداخت مطالبات مزدی و عیدی شهرداری های استان انجام شود”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نماینده شادگان در شورای استان خوزستان گفت که کارگران شهرداری شادگان معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

ابتدای این هفته کارگران پیمانکاری شهرداری شادگان در اعتراض به چند ماه دستمزد معوقه، عدم طبقه‌بندی مشاغل و عدم پرداخت حق بیمه‌هایشان تجمعی را برگزار کردند.

مهدی یاری (نماینده شورای اسلامی شهرستان شادگان در شورای اسلامی استان خوزستان) پیرامون اعتراضات کارگران گفت: “اعتراض کارگران معطوف به عدم طبقه‌بندی مشاغل و حقوق‌های معوقه بود”.

یاری با بیان اینکه کارگران معترض، جزو نیروهای پیمانکاری شهرداری بودند، گفت: “پرداخت دستمزد آنها بستگی به پرداخت‌ها از سوی شهرداری دارد. متاسفانه اکنون شهرداری دچار کمبود درآمد و ارزش افزوده است”.

وی ادامه داد: “به‌خاطر همجواری با کشت و صنعت حکیم فارابی و کشت و صنعت سلمان فارسی (از جمله شرکت‌های توسعه نیشکر)، آلاینده‌های بسیار زیادی در شهر شادگان و بخش دارخوین وجود دارند. در واقع، تمام نقاط ضعف این شرکت‌ها به سمت ما می‌آید اما ارزش افزوده و رونق ناشی از کسب و کار این شرکت‌ها برای ما حاصلی نداشته و ندارد”.

نماینده شورای اسلامی شهرستان شادگان در شورای اسلامی استان خوزستان، گفت: “بعد از زمان برداشت محصول نیشکر این شرکت‌ها، زمین‌ها را آتش می‌زنند. دود و خاکستر ناشی از این اقدام تاثیرات بسیار مخربی برای شهر داشته است. پساب ناشی از فعالیت زهکش‌های این شرکت‌ها نیز باعث خراب شدن ۱۳ هزار هکتار زمین کشاورزی پیرامون شهر شده است. باتوجه به این مشکلات باید اعتبارات بیشتری برای کمک و خدمات‌دهی به شهرستان شادگان در قیاس با شهرستان مجاور آن یعنی کارون در نظر گرفته شود چراکه شادگان به این دو شرکت بزرگ نیشکر نزدیک‌تر است”.

وی در پایان، مدعی شد: “ظرف ۴۵ روز گذشته ۳ ماه حقوق معوق کارگران پرداخت شد و تا آخر سال نیز با آنها به‌طور کامل تسویه حساب خواهد شد. به‌علاوه لیست بیمه کارگران حدود سه روز پیش رد شده و از این لحاظ مشکلی دیگر وجود ندارد.

معوقات مزدی کارگران شهرداری استان ایلام

به گزارش مهر، معاون عمرانی استاندار ایلام از معوقات مزدی کارگران شهرداری این استان خبر داد.

معاون عمرانی استاندار گفت: “با توجه به اینکه در آستانه سال نو هستیم و پرسنل شهرداری‌ها باید بخش عمده‌ای از خدمات به میهمانان و مسافران نوروزی را ارائه کنند، باید چاره اندیشی اساسی در زمینه پرداخت مطالبات مزدی و عیدی شهرداری‌ها انجام شود”.

وی در ادامه به پیگیری‌های استان از طریق مقام وزارت، معاونین رییس جمهور و حتی شخص رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: “همچنین از معاون عمرانی وزیر خواستند که به صورت ویژه موضوع شهرداری‌های استان را پیگیری کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید