خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۲۶۲ شکارچی متخلف در سه استان کشور

دستگیری ۲۶۲ شکارچی متخلف در سه استان کشور

خبرگزاری هرانا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان از دستگیری ۷ شکارچی متخلف حیوانات وحشی در شهرستان سیاهکل خبر داد. همچنین طی یک سال گذشته ۲۵ شکارچی غیرمجاز در شهرستان ایوان در استان ایلام، و در ۱۰ ماه اول سال جاری ۲۳۰ شکارچی غیرمجاز در استان کرمانشاه دستگیر شده‌اند. همزمان با این موارد گزارش شده است یک متخلف زیست محیطی در استان چهارمحال و بختیاری به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امروز یکشنبه ۵ اسفندماه ۱۳۹۷، ساسان اکبری‌پور، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: ۷ شکارچی غیرمجاز بعد از ۱۲ ساعت تعقیب و گریز هنگام شکار در کوهستان‌های شهرستان سیاهکل دستگیر شدند.

وی گفت : از شکارچیان متخلف ۱۰ قبضه تفنگ شکاری که چهار  قبضه آن قاچاقی است، یک  تفنگ ۵ تیر و لاشه سه گراز کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به پایش‌های مستمر مناطق تحت مدیریت این اداره کل گفت: هرگونه شکار و یا تله‌گذاری برای شکار حیوانات وحشی ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

دستگیری ۲۵ شکارچی متخلف طی یک سال در ایلام

مدیر روابط عمومی محیط زیست ایلام در گفتگو با تابناک نیز از دستگیری ۲۵ شکارچی غیرمجاز در شهرستان ایوان طی یک سال گذشته خبر داد.

امیر قاسمی، مدیر روابط عمومی محیط زیست ایلام گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ایوان موفق شدند تعداد ۲۵ نفر از متخلفین شکار غیر مجاز به اتهام شکار دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد افراد یک قبضه اسلحه غیر مجاز ،۷ اسلحه غیر مجاز ساچمه زنی و مقادیری  فشنگ کشف شد  گفت: این افراد  به تکمیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند و برای آنان تعداد ۲۰ پرونده تخلف صادر شد.

قاسمی ادامه داد:حضور مستمر ماموران یگان حفاظت سبب شده است تا از بروز  بسیاری از تخلفات زیست محیطی جلوگیری به عمل آید.

مدیر روابط عمومی محیط زیست ایلام تصریح کرد: از مردم خصوصا همیاران و دوستداران محیط زیست خواهشمندیم که در راستای حفظ محیط زیست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع نمایند.

دستگیری ۲۳۰ شکارچی غیرمجاز در ۱۰ ماهه اول سال جاری در کرمانشاه

به گزارش مرصاد نیوز، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری ۲۳۰ شکارچی متخلف در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه، هزار و ۴۸۶ قطعه ماهی از متخلفین صید آبزیان و ۱۱۶ پرنده شامل تیهو، کپک، چکاوک، دراج و مرغابی از متخلفین در سطح استان کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

فردین الفتی همچنین افزود: طی این مدت ۲۴۲ مورد زنده گیری پرندگانی چون کپک، سهره قناری، دراج، چکاوک، بلدرچین و تیهو و ۴۹ مورد زنده گیری حیات وحش و خرید و فروش آن و ۴۳ پستاندار شکار شده شامل کل و بز، خرس، گراز، آهو، خرگوش، تشی و قوچ و میش کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تعداد متخلفین را ۲۳۰ نفر و موارد تخلف را ۱۹۱ مورد اعلام کرد، بیان داشت: ۳۵۸ ادوات شکار و صید شامل تور، فشنگ، تفنگ بادی، قفس، دوربین و موتور نیز از شکارچیان کشف شد.

وی در انتها گفت: ۷۰ اخطاریه زیست محیطی به سازمان های و واحدهای صنعتی که  آلودگی های محرز داشتند شامل شبکه بهداشت، رستوران‌ها، شهرداری، کارخانه قیر طبیعی، معدن سنگ شن و ماسه و شرکت فولاد صادر شده است.

صدور حکم ۶ ماه حبس برای یک متخلف زیست محیطی در استان چهار محال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری گفت: این متخلف ۵۳ هزار و ۶۹۵ مترمربع  از زمین‌های ملی منطقه حفاظت شده تنگ صیاد را تصرف کرده بود که علاوه بر رفع تصرف و اعاده به وضع سابق اراضی ملی به شش ماه حبس محکوم شد.

شهرام احمدی افزود: این متخلف در پی شکایت حفاظت محیط زیست شهرستان بروجن به استناد ماده ۶۹۳  قانون مجازات اسلامی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و رفع تصرف و اعاده به وضع سابق محکوم شد.

احمدی گفت: در صورت مشاهده هرگونه تصرف و تجاوز به اراضی ملی حفاظت شده با صدور اخطاریه مبنی بر رفع تصرف، در صورت عدم تمکین با تشکیل پرونده قضایی، متخلفین را به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

منطقه حفاظت شده تنگ صیاد با وسعت ۲۱ هزار و ۶۰۰ هکتار در ۱۰ کیلومتری شهرکرد قرار دارد و پارک ملی تنگ صیاد را با وسعتی معادل ۵۴۰۰ هکتار در دل خود جای داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید