خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۱۱ شکارچی متخلف در پنج شهر کشور

دستگیری ۱۱ شکارچی متخلف در پنج شهر کشور

خبرگزاری هرانا – ۱۱ شکارچی متخلف در شهرهای میاندوآب، گالیکش، آمل، ساری و البرز با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: “۳ شکارچی متخلف در سواحل پارک ملی دریاچه ارومیه دستگیر شدند”.

علیرضا بقالی در جمع خبرنگاران افزود: “در جریان ماموریت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب با هدف حفاظت فیزیکی زیستگاه‌های آبی، در سواحل جنوب شرقی پارک ملی دریاچه ارومیه، تعداد ۳ نفر شکارچی متخلف، شناسایی و دستگیر شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب اظهار کرد: “از این متخلفین تعداد ۳ قبضه اسلحه شکاری ،۳ قطار فشنگ و سایر ادوات ضبط شد. همچنین در جریان ادامه این ماموریت، تعداد یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق از شکارچی متخلفی که بوسیله موتورسیکلت از محل سوار متواری شده بود، کشف شد”.

وی بیان کرد: گشت‌های سیار این اداره در زیستگاه‌ها و مناطق تحت مدیریت این اداره حضور مستمر داشته و برخورد با متخلفین در دستور کار عوامل قرار دارد.

دستگیری یک شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان

به گزارش مهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از دستگیری شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان خبر داد.

امیر عبدوس اظهار کرد: “یگان حفاظت محیط زیست محیط بانی قوشه چشمه از توابع گالیکش، در حین گشت و پایش، متوجه ورود تعدادی سگ و افرادی به داخل منطقه ممنوعه پارک ملی گلستان شده و جهت بررسی و اقدام قانونی به سمت آنها رفتند”.

وی ادامه داد: “محیط‌بانان پس از تمرد شکارچیان از دستور ایست، موفق به دستگیری یکی از آنها شدند”.

عبدوس افزود: “پس از بررسی لاشه یک راس گراز وحشی، یک سلاح دو لول، ۱۸ عدد فشنگ ساچمه‌ای، ۶ عدد فشنگ چاپاره و یک فشنگ تک لول کشف و ضبط شد”.

وی گفت: “پرونده این متخلف برای رسیدگی به مراجع قضایی شهرستان گالیکش ارجاع و ادوات کشف شده از آنها بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا صدور رأی قطعی زیر نظر این اداره (پارک ملی گلستان) است”.

دستگیری ۶ شکارچی متخلف در آمل و ساری

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل  هنگام گشت و کنترل در حوزه استحفاظی پنج شکارچی غیرمجاز را به همراه ۵ قبضه سلاح شکاری که دو قبضه آن قاچاق بود به همراه تعدادی فشنگ دستگیر کردند.

همچنین در ساری ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر (محیط بانی سنگده) در حین گشت زنی در منطقه ولیک‌بن با همکاری نیروی انتظامی یک شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش هر ۶ متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری یک شکارچی متخلف در شهرستان البرز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک شکارچی متخلف در شهرستان البرز به دام محیط بانان افتاد.

پسندیده مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز با اطلاع از شکار غیر مجاز یک راس بز کوهی، یک شکارچی غیر مجاز را دستگیر کردند”.

مدیر کل محیط زیست استان با بیان اینکه پرونده متهم به مراجع قضایی ارسال شده است، گفت: “این شکارچی متخلف ۱۰۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان حیوان شکار شده (بز کوهی) به حساب دولت پرداخت کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید