خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  مختار اسدی، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

مختار اسدی، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مختار اسدی، عضو کانون صنفی معلمان استان کردستان، ظهر امروز با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شد. این فعال صنفی معلمان عصر پنج‌شنبه ۲۵ بهمن توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز پنج‌شنبه ۲ اسفندماه ۱۳۹۷، مختار اسدی، عضو کانون صنفی معلمان استان کردستان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

وی ۲۵ بهمن‌ماه در حالی که به همراه خانواده خود به سمت منزلشان در حرکت بودند، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. ماموران امنیتی در حین بازداشت این فعال صنفی معلمان، حکم قضایی همراه نداشته و دلیل بازداشت وی را نیز مطرح نکرده بودند.

لازم به ذکر است، که بازداشت وی پس از برگزاری تجمعات اعتراضی معلمان شاغل و بازنشسته در شهرهای سنندج، ارومیه، مریوان، اردبیل، مشهد و کرمانشاه در اعتراض به آزاد نشدن معلمان زندانی و بی‌توجهی مسئولان به خواست‌های صنفی فرهنگیان اتفاق افتاده بود.

مختار اسدی در سال ۸۹ پس از دستگیری‌های سریالی اعضای کانون صنفی معلمان از جمله محمود بهشتی‌لنگرودی، علی‌اکبر باغانی، سید محمود باقری و اسماعیل عبدی بازداشت و پس از دادگاهی عاری از استانداردهای دادرسی عادلانه به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد. اسدی پس از ۶۶ روز بازداشت با قرار وثیقه از زندان آزاد شد و قاضی صلواتی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام برایش حکم یک سال حبس صادر کرد.

وی در شهریور ماه سال گذشته در پی مراجعه به دادگاه انقلاب بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان اوین شده و در تاریخ ۱۸ تیرماه سال جاری با پایان مدت محکومیت یک ساله خود از زندان اوین آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید