خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت دو فعال محیط زیست توسط نیروهای امنیتی در سنندج

بازداشت دو فعال محیط زیست توسط نیروهای امنیتی در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه آرمان وفایی و شاهو فرجی، دو فعال محیط زیست اهل سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب، روز یکشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، دو فعال محیط زیست اهل سنندج و از اعضای حزب وحدت ملی شاخه کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

گزارش شده است که مامورین امنیتی بدون حکم قضایی این فعالان محیط زیست را بازداشت کرده و گوشی‌های تلفن همراه آنها را نیز ضبط کرده‌اند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در آخرین گزارش مشابه، روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ نیز سیروان قربانی، فعال محیط زیست اهل کامیاران و از اعضای حزب وحدت ملی شاخه کردستان نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

طی هفته‌های اخیر فشار بر فعالان محیط زیستی در استان کردستان از سوی نهادهای امنیتی افزایش یافته است؛ روز شنبه ۱۳ بهمن‌ماه پس از گذشت حدود یک ماه از بازداشت ۱۰ تن از شهروندان از جمله تعدادی از افراد فعال در عرصه محیط زیست استان کردستان، این افراد تحت تدابیر شدید امنیتی به دادگاه شهر سنندج منتقل شدند و در پی آن قرار بازداشت آنها به مدت یک ماه تمدید شد.

در تاریخ ۲۶ دی‌ماه نیز دو تن دیگر از فعالان محیط زیستی عضو انجمن سبز چیا به نام‌های ادریس محمدی و آوات کرمی از اهالی روستای نگل از توابع سنندج بازداشت شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید