خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۹ شکارچی متخلف در شهرهای مشهد، کنارک و سیردان

دستگیری ۹ شکارچی متخلف در شهرهای مشهد، کنارک و سیردان

خبرگزاری هرانا –  ۹ شکارچی متخلف در شهرهای کنارک، مشهد و سیردان با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در شهرستان کنارک خبر داد.

حسن ذاتی کیخا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک، گفت: “مأموران اجرایی این اداره طی گشت و کنترل در حوزه استحفاظی این شهرستان طی ماموریت‌های مجزا موفق به دستگیری دو نفر شکارچی متخلف شدند”.

کیخا افزود: “از شکارچیان متخلف ۲ قطعه پرنده باقرقره و ۲ قبضه سلاح شکاری کشف شد. متخلفین پس از تشکیل پرونده به اتهام شروع به شکار و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند”.

شهرستان کنارک یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر کنارک است.

دستگیری ۶ شکارچی متخلف در مشهد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری ۳ گروه شکارچی متخلف و کشف اجزاء ۲ راس قوچ و میش وحشی در مشهد خبر داد.

 ابوالفضل شعبانی  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، گفت: “مأموران یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ۶ متخلف شکار و صید را در قالب سه گروه مجزا در مشهد دستگیر و از آن‌ها اجزاء. و لاشه ۲ راس قوچ و میش وحشی و نیز ۹ قطعه کبک وحشی کشف و ضبط کردند”.

وی افزود: “گروه نخست که با دام و تور در ارتفاعات منطقه حفاظت شده هزار مسجد در حال صید پرندگان وحشی بودند با همکاری پاسگاه انتظامی گوجگی دستگیر و از آن‌ها لاشه ۴ قطعه کبک وحشی و ۵ قطعه کبک شکاری که بعنوان طعمه استفاده می‌شد کشف و برای متخلفین تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی شدند”.

شعبانی افزود: “پیرو گزارشات موثق واصله مردمی به یگان حفاظت مبنی بر شکار جانوران وحشی و اختفای آن‌ها در دو منزل مسکونی در مشهد، ماموران یگان حفاظت موضوع را بررسی و پس از دریافت مجوز قضایی برای بازرسی از منزل افراد مضنون، اجزاء دو راس گونه قوچ و میش وحشی کشف کردند”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ضمن اشاره به اینکه برای متخلفین پرونده مجزا تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند گفت: “متخلفان باید مبلغ ۲۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب جرایم شکار و صید واریز کنند”.

دستگیری یک شکارچی غیرمجاز در سیردان

به گزارش صدا و سیما، شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده طارم سفلی در شهر سیردان به دام محیط‌بانان افتاد.

جمشید کاووسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: “ماموران اجرای محیط زیست، یک شکارچی متخلف را در حوزه استحفاظی طارم منطقه قلعه سمیران، محدوده رودخانه قزل اوزند، دستگیر و از وی یک قبضه سلاح شکاری و لاشه یک قطعه مرغابی کشف و ضبط کردند”.

کاووسی افزود: متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

بخش طارم سفلی به مرکزیت شهر سیردان یکی از بخش‌های شهرستان قزوین در استان قزوین ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید