خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۴ شکارچی متخلف در خراسان رضوی

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در خراسان رضوی

خبرگزاری هرانا – رییس اداره محیط زیست شهرستان سرخس از دستگیری سه شکارچی غیر مجاز زیستگاه های این شهرستان خبر داد. در خبری دیگر رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات در خراسان رضوی گفت که یک شکارچی سابقه دار در این شهرستان دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، ۳ صیاد پرندگان وحشی و حفاظت شده در سرخس دستگیر شدند.

موسی غلام زاده، رییس اداره محیط زیست سرخس، در این خصوص گفت: “گروه سه نفره صیادان که در زیستگاه‌های سرخس اقدام به صید غیرمجاز نمودند شناسایی و هنگام خروج از شهرستان در محل ایست و بازرسی پاسگاه اسماعیل آباد دستگیر شدند”.

غلام زاده افزود: “طبق دستور قضایی در بازرسی از داخل خودرو، لاشه ۴ قطعه پرنده وحشی شامل کبوتر، قمری و باقرقره، سه قبضه سلاح دارای مجوز؛ دوقبضه دولول و یک قبضه تک‌لول و ۲۰۸ عدد فشنگ ساچمه و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند”.

شهرستان سرخس در شمال شرقی خراسان رضوی واقع است.

دستگیری شکارچی سابقه‌دار در مه ولات

به گزارش فارس، حمید جوانبخت، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه‌ولات گفت: “شکارچی سابقه‌دار مه‌ولاتی که در پوشش خانواده خود اقدام به شکار می‌کرد در یک عملیات در حین انجام شکار دستگیر شد”.

وی افزود: “پرسنل یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت مه‌ولات، طی ۴۸ ساعت گذشته و در یک عملیات موفق به محاصره و دستگیری شکارچی سابقه‌دار مه ولاتی حین انجام شکار شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه‌ولات با اشاره به اینکه نامبرده که در پوشش خانواده خود اقدام به شکار می‌کرد، دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شد، تصریح کرد: “در بازرسی از خودرو این فرد متخلف یک قبضه سلاح شکاری، لاشه یک قطعه باقرقره شکم سیاه و دو عدد فشنگ شکاری کشف و ضبط شد”.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای عالی محیط زیست این شکارچی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست مبلغ یک میلیون ریال جریمه شد، اضافه کرد: “با توجه به تکرار تخلفات مشابه این فرد در سال‌های اخیر علاوه بر جرایم کیفری در خصوص ضبط و مصادره سلاح شکاری به نفع دولت، از مقامات قضایی درخواست شد”.

شهرستان مه‌ولات یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید