خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  موج بازداشت ها در خوزستان؛ احراز هویت یک بازداشت شده دیگر

موج بازداشت ها در خوزستان؛ احراز هویت یک بازداشت شده دیگر

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته تعداد پرشماری از شهروندان در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شده‌اند. هرانا پیشتر از احراز هویت ۳۱ تن از این شهروندان خبر داده بود. شرح بازداشت و هویت یکی دیگر از این افراد که طی روز شنبه در استان خوزستان بازداشت شده است، در ادامه می‌آید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج بازداشت‌های گسترده در خوزستان که همزمان با سفر محمود علوی، وزیر اطلاعات به استان خوزستان و نیز فرارسیدن مناسبت ۲۲ بهمن به راه افتاده است، طی روز شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۷ یکی دیگر از شهروندان اهل شهرستان حمیدیه در استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج بازداشت های گسترده در خوزستان روز شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۷  توسط اداره اطلاعات براى چندمین بار بازداشت شد. از دلایل یازداشت این شهروند عرب اطلاعی در دست نیست.

احمد مرمضی، ۳۲ ساله، متاهل، دارای دو فرزند و از اهالى کوی مستضعفین شهرستان حمیدیه هویت شهروند دیگری است که توسط روز شنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

هرانا پیش تر طی دو گزارش به شرح بازداشت و احراز هویت ۴ و  ۲۷ تن از بازداشت شدگان طی روزهای چهارشنبه ۱۷ بهمن تا رو  جمعه ۱۹ بهمن ماه در این استان پرداخته بود.

لازم به ذکر است که منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را بیش از این تخمین می‌زنند و اعلام کرده‌اند که این افراد توسط نیروهای وزارت اطلاعات و با همکاری اطلاعات نیروی انتظامی اهواز بازداشت شده‌اند.

هرچند نزدیکان برخی از این افراد می‌گویند که تعدادی از آنها در زمینه مسائل مذهبی فعال بوده‌اند و برخی نیز به جمع‌آوری کمک برای سیل زدگان دشت آزادگان پرداخته بودند؛ با این حال از دلایل بازداشت این شهروندان تاکنون اطلاعی در دست نیست. همچنین تاکنون شفاف سازی در این رابطه از سوی قوه قضائیه صورت نگرفته و از محل نگهداری بسیاری از بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست و سرنوشت این افراد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

لازم به ذکر است که روز پنج‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه محمود علوی، وزیر اطلاعات در مصلای شهر شوش از شناسایی و بازداشت “تیم‌های بسیاری که تلاش‌های زیادی برای به چالش کشیدن امنیت کشور کرده‌اند” خبر داده بود.

شهرستان حمیدیه یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید