خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  کوروش کرم پور، شاعر و معلم آبادانی با قرار وثیقه آزاد شد

کوروش کرم پور، شاعر و معلم آبادانی با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کوروش کرم پور، شاعر و معلم آبادانی که در تاریخ ۹ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده بود، روز سه شنبه هفته جاری با قرار وثیقه و به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران وایر، روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ کورش کرم‌پور، مدیر مسئول هفته‌نامه “یادگاری”، شاعر و نویسنده اهل آبادان با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

بنا بر این گزارش کرم‌پور روز یک‌شنبه ۹ دی‌ماه مقابل دادگستری آبادان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های اطلاعات سپاه در اهواز منتقل شده‌ بود.

پیشتر بیش از هزار نویسنده و فعال مدنی طی بیانیه‌ای درباره وضعیت کورش کرم‌پور ابراز نگرانی کرده بودند.

پیش‌تر یکی از نزدیکان کورش کرم پور که به دلیل مسایل امنیتی نخواست نامش در این گزارش ذکر شود، گفت: “مهرماه کورش را از تدریس در دبیرستان‌های آبادان منع کردند و او به دبیرستانی در اروند‌کنار منتقل شد. به باور من، او را تبعید کرده‌اند. بارها در صفحه اینستاگرامش از مسیری که روزانه باید به اروندکنار می‌رفت، عکس گذاشته بود و از خطرناک بودن این مسیر می‌گفت. گمان می‌کنم بازداشت کورش برنامه‌ای از پیش برنامه‌ریزی شده بوده است و چند‌ روزنامه‌نگاری که با سیستم‌های امنیتی زد و بند دارند، در پرونده سازی برعلیه او نقش داشته‌اند”.

کرم‌پور ۴۰ ساله، از شاعران و روزنامه‌نگاران شناخته شده ادبیات ایران در استان خوزستان است. از کتاب‌های منتشر شده این دبیر ادبیات می‌توان به آثاری مانند “ولد زن”، “صادره از آبادان” و “پروردگارا ایران را به خاطر بسپار” اشاره کرد.

وی پیشتر در مهرماه سال جاری از تدریس در دبیرستان های آبادان منع و به دبیرستانی در اروندکنار منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید