خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زنان  >  شکایت از عضو شورای شهر تهران به اتهام “تشویق مردم به بی حجابی”

شکایت از عضو شورای شهر تهران به اتهام “تشویق مردم به بی حجابی”

خبرگزاری هرانا – ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از وی به دلیل یادداشت ها و مصاحبه هایش درباره حجاب به اتهام “تشویق مردم به بی حجابی” خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از ناهید خداکرمی، عضوی شورای شهر تهران به خاطر توییت و مصاحبه‌های وی در مورد حجاب و تشویق مردم به بی‌حجابی شکایت کرده است.

ناهید خداکرمی با بیان اینکه در حال حاضر پرونده شکایت از من در جریان است، تصریح کرد: وکیل پیگیر پرونده است، اما پیش از این  پرونده من در شعبه ۵ بازپرسی اصفهان قرار داشت، اما حالا پرونده بنا به دلایلی که نمی دانیم به شعبه ۶ دادسرا منتقل شده است.

خداکرمی با بیان اینکه هنوز کیفرخواستی صادر نشده است، گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان با استناد به برخی توییت‌ها و مصاحبه هایم از من شکایت کرده است و گویا نامه‌نگاری‌ها با پلیس فتا در مورد تعیین صحت و سقم توییت‌ها و مصاحبه های منتسب به من، انجام شده است.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف نهی از منکر اصفهان مدعی شده است که بخاطر توییت‌ها و مصاحبه‌هایی که در مورد حجاب داشته ام مردم را تشویق به بی حجابی کرده‌ام، افزود: من هر جا که نظر داده‌ام مبتنی بر بررسی بوده است و معتقد هستم که باید تجدید نظری در قوانین فرهنگی داشته باشیم؛ چرا که قواعد کنترلی مورد تأیید نیست.

خداکرمی با بیان اینکه جای سوال است که چگونه ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک استان دیگر می‌تواند از عضو شورای یک استان دیگر شکایت کند، گفت: این در حالیست که این موارد بی‌عدالتی و فساد اقتصادی که ناقض قوانین کشور و شهر است اتفاق می افتد، اما هیچ کس از هیچ کس شکایت نمی کند.

لازم به ذکر است که در مهرماه سال جاری نیز ناهید خداکرمی از احضار خود به دادگاه فرهنگ و رسانه به خاطر شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان خبر داده بود. دلیل این شکایت یادداشت‌های خانم خداکرمی و بیان “انتخاب نوع پوشش حق زنان است” از سوی وی عنوان شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید