خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  پلمپ ۹ واحد آلاینده محیط زیست در تبریز و بهار

پلمپ ۹ واحد آلاینده محیط زیست در تبریز و بهار

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز از پلمپ سه واحد متخلف و آلاینده زیست محیطی در شهرک چرمشهر تبریز خبر داد و گفت که طی روزهای اخیر نیز ۵ واحد آلاینده زیست محیطی دیگر در این شهر پلمپ شده است. همچنین در خبری دیگر، واحد تولیدی منشا انتشار بوی نامطبوع در شهرستان بهار استان همدان با حکم قاضی ۶ ماه تعطیل و مدیر آن به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز گفت که سه واحد متخلف به دلیل آلوده سازی محیط زیست در این شهرستان پلمپ شد.

“شهنام اشتری” افزود: “پس از چندین مرتبه صدور اخطاریه کتبی به واحدهای آلاینده زیست محیطی، این واحدهای متخلف با حکم مقام قضایی پلمپ شدند”.

وی تاکید کرد: “رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی در مدیریت پسماند و فاضلاب همه صنایع و بخصوص شهرک صنعتی چرمشهر الزامی است”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز با اشاره به پلمپ ۵ واحد آلاینده چرمسازی دیگر در روزهای اخیر، افزود: “متاسفانه شهرک چرمشهر و واحدهای متخلف آن یکی از منابع مهم آلایندگی در سطح کلان شهر تبریز هستند و حفاظت محیط زیست بدون اغماض با متخلفان زیست محیطی برخورد می کند”.

اشتری گفت: “مسئولان شهرک چرمشهر باید نظارت کافی بر واحدهای فعال در این شهرک را داشته باشند تا پساب و پسماندهای این واحدها به درستی مدیریت شود”.

وی اضافه کرد: “حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز پایش‌های مستمر و دوره ای را از واحدهای فعال در شهرک چرمشهر و دیگر مناطق صنعتی تبریز میکند و در صورت تخلف از ضوابط زیست محیطی، اخطارها و برخوردهای قانونی لازم را انجام می دهد”.

تعطیلی واحد تولیدی به علت تولید بوی نامطبوع

واحد تولیدی منشا انتشار بوی نامطبوع در شهرستان بهار با حکم قاضی ۶ ماه تعطیل و مدیر آن به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بهار با اشاره به انتشار بوی نامطبوع از مدت‌ها قبل که موجب اعتراض ساکنان بهار شده بود گفت: با وجود بیش از یکسال تلاش اما منشا بوی نامطبوع همچنان نامشخص بود اما بررسی ها بصورت شبانه روزی برای شناسایی محل انتشار بو ادامه داشت.

معصومه پارچیان افزود: انتشار بو، ناشی از فعالیت های واحدهای اسید سازی، دپوی کود مرغی در مکان های غیرمجاز و فعالیت چند واحد دیگر بود با این وجود منشا اصلی به طور دقیق قابل شناسایی نبود.

او خاطرنشان کرد : پس از مدت ها تلاش محل انتشار بوی نامطبوع شناسایی شد ولی به علت نداشتن استاندارد و وسیله سنجش بو، مدارک محکمه پسند وجود نداشت.

مدیر حفاظت محیط زیست بهار با بیان اینکه مدیر این واحد تولیدی ۲۰ روز فرصت تجدید نظر به رأی دادگاه دارد گفت: پس از پیگیری های مستمر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهار کارشناسان دادگستری را مسئول پیگیری این موضوع کرد که با تایید نظرمحیط زیست، واحد متخلف شناسایی و رای به جلوگیری از فعالیت واحد به مدت ۶ ماه صادر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید