خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  سیستان و بلوچستان؛ مجروحیت یک دانش آموز در پی آتش گرفتن چراغ نفتی

سیستان و بلوچستان؛ مجروحیت یک دانش آموز در پی آتش گرفتن چراغ نفتی

خبرگزاری هرانا – صبح امروز بخاری نفتی مدرسه حجت روستای پلگی سید از توابع شهرستان زهک دچار آتش سوزی شد و در این حادثه پای یک دانش آموز دچار سوختگی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، صبح امروز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، آتش گرفتن چراغ نفتی در مدارس باز هم حادثه آفرید و منجر به سوختگی پای یک دانش آموز شد.

صبح امروز در مدرسه حجت “روستای پلگی سید” از توابع شهرستان زهک، هنگامی که یک دانش آموز در حال ریختن نفت درون چراغ نفتی بود، ناگهان چراغ آتش گرفت و باعث شد پای دانش آموز با سوختگی مواجه شود.

‌علی مرادی، ‌مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در خصوص این حادثه گفت: با وجود بخش‌نامه‌های ابلاغی به مدارس مبنی بر لزوم توجه به ایمنی مدارس، به علت سهل‌انگاری صورت گرفته، ابلاغ حکم مدیر مدرسه یاد شده، لغو و پرونده وی برای رسیدگی به هیئت تخلفات اداری ارسال شده است.

وی افزود: در موضوع درمان “علی توتازهی” دانش آموز پایه ششم دبستان “حجت پلگی‌”، براساس نظریه پزشک، او دچار سوختگی سطحی شده و درمان وی از سوی آموزش و پرورش شهرستان زهک در حال پیگیری است.

این نخستین بار نیست که استفاده از وسایل گرمایشی در داخل مدارس ایران موجب آتش سوزی و آسیب دیدگی دانش آموزان می‌شود.

روز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷، پیش‌دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه اسوه حسنه دچار آتش‌سوزی شد و در پی آن چهار دانش آموز به نام‌های مونا خسروپرست، صبا عربی، یکتا میرشکار و مریم نوکندی جان خود را از دست دادند.

پس از این حادثه وزیر آموزش و پرورش گفت که با بودجه کنونی وزارت آموزش و پرورش حذف بخاری از مدارس هشت سال طول خواهد کشید.

در آذرماه سال ۱۳۹۱ نیز یک دبستان دخترانه در روستای شین‌آباد در پیرانشهر، استان آذربایجان غربی ایران آتش گرفت. بیش از ۲۹ دختر دانش آموز در این سانحه دچار سوختگی شدند و دو نفر از آنها بر اثر شدت جراحات، جان خود را از دست دادند.

محمدعلی بطحایی، وزیر آموزش و پرورش سال گذشته اعلام کرد که ۴۲درصد مدارس ایران سیستم گرمایشی ایمن ندارند.

علی توتازهی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید