خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  در سایه فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در شهرهای دهدشت و گناباد

در سایه فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در شهرهای دهدشت و گناباد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر و کشاورز در شهرهای دهدشت و گناباد جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه از مرگ یک کشاورز در حین برداشت ذرت در این شهرستان خبر داد.

سید عمران تقوی با تشریح این حادثه گفت: “شلوار این کشاورز هنگام برداشت با برخورد به تیغه‌های کمباین پاهای آن را به داخل دستگاه کشید”.

وی با بیان اینکه در برخورد تیغه دستگاه پاهای این کشاورز دچار آسیب جدی می‌شود، اظهار داشت: “برای مراقبت‌های بیشتر با همکاری اورژانس، این بیمار به یاسوج انتقال داده شد”.

این مقام مسئول با اشاره به قطع یکی از پاهای این کشاورز در اتاق عمل تصریح کرد: “این کشاورز به علت شدت جراحات وارده بعد از سه روز در اتاق عمل جان خود را از دست داد”.

شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد است و در جنوب غربی ایران قرار دارد.

مرگ یک کارگر در گناباد

به گزارش ایرنا، یک کارگر که در عمق چاه ۶۰ متری کشاورزی در منطقه عمرانی گناباد مشغول کار بود بر اثر سکته قلبی درگذشت.

شهرداری گناباد عصر پنجشنبه ۲۹ آذرماه، گزارش داد: “به دنبال اعلام مصدومیت کارگر ۴۹ ساله در عمق چاه گروه خدمات ایمنی آتش نشانی به همراه آمبولانس مرکز فوریتهای پزشکی به محل اعزام شد”.

آتش نشانان پس از اقدامات اولیه پیکر این کارگر را که به علت سکته درون چاه جان باخته بود به خارج از آن انتقال دادند.

گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید