خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷, 19th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ ساعت ۲۳:۴۲:۴۹

    خانه  > کارگران  >  تعدیل بیش از ۶۰ کارگر شاغل در کارخانه واگن‌سازی ایریکو

تعدیل بیش از ۶۰ کارگر شاغل در کارخانه واگن‌سازی ایریکو

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه واگن سازی ایریکو واقع در شهرستان ابهر از تعدیل بیش از ۶۰ نفر از همکارانشان خبر دادند و گفتند که “کارگرانی که اخیرا بیکار شده‌اند علاوه بر تعویق حقوق دو ماه گذشته، در زمینه دریافت حق سنوات نیز با مشکلاتی مواجه‌ هستند. از قرار معلوم، حق سنوات همه کارگران بیکار شده با پایه حقوق سال ۹۵ محاسبه شده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در کارخانه «ایریکو» واقع در شهرستان ابهر گزارش دادند: “در این واحد تولیدی بیش از ۳۰۰ کارگر مشغول به کار بودند اما از ابتدای سال جاری به دلیل آنچه «مشکلات مالی» عنوان شده است، دست‌کم ۶۰ نفر از کارگران قراردادی با اتمام قرارداد، تعدیل شده‌اند”.

بنا بر اظهارات این کارگران در واگن‌سازی ایریکو، کارفرما با تمامی کارگران قرارداد سه ماهه منعقد کرده است تا تعدیل نیروی کار با سهولت انجام شود”.

آنها اظهار داشتند: “کارفرما در مرحله نخست (۴ فروردین) ۳۵ نفر از کارگران را تعدیل کرد و در مرحله دوم که ۲۷ آذر ماه انجام شد، ۶ نفر از کارکنان اداری ساختمان مرکزی با دستور مدیریت کارخانه تعدیل شدند و روز گذشته ۲۳ نفر دیگر از همکارانمان از کار بیکار شدند”.

کارگران در خصوص وضعیت اشتغال خود بعد از ایام بیکاری گفتند: “همکارانی که پیش از ما تعدیل شده‌اند در جستجوی کار به واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مراجعه کرده‌اند اما به دلیل شرایط سنی که دارند تا این لحظه هیچ کاری برای آنها پیدا نشده است”.

به گفته آنان، تمامی کارگران قراردادی ایریکو به دلیل ماهیت قراردادکاری‌شان هر ماه پس از خاتمه قرارداد کار خود نگران بیکاری هستند”.

این کارگران اظهار داشتند: “کارگرانی که اخیرا بیکار شده‌اند علاوه بر تعویق حقوق دو ماه گذشته، در زمینه دریافت حق سنوات نیز با مشکلاتی مواجه‌ هستند. از قرار معلوم، حق سنوات همه کارگران بیکار شده با پایه حقوق سال ۹۵ محاسبه شده است”.

در این زمینه اسلامی (مدیرعامل کارخانه واگن‌سازی ایریکو) با تایید خبر بیکاری تعدادی از کارگران مدعی شد: “تعدیلی در کار نیست بلکه این اقدام در راستای بهینه‌سازی کارخانه صورت گرفته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید