خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ ساعت ۱۹:۱۱:۰۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین وقت جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی

تعیین وقت جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی، فعال مدنی برای روز چهارشنبه هفته جاری تعیین وقت شد. محمد مقیمی وکیل مدافع آقای میثمی از رفع مشکل اعلام وکالت و دسترسی به پرونده فرهاد میثمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه فرهاد میثمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار خواهد شد.

محمد مقیمی وکیل فرهاد میثمی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات موکلم مجددا برای ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه تعیین وقت شده و آقای میثمی نیز در این جلسه حضور خواهند داشت. علاوه بر این خوشبختانه اعلام وکالت من پذیرفته شد و بالاخره امکان دسترسی و مطالعه پرونده و همچنین حضور در جلسه دادگاه را دارم و در روزهای آتی و پیش از جلسه دادگاه با موکلم نیز ملاقات خواهم داشت”.

این وکیل دادگستری همچنین افزود: “وضعیت جسمی فرهاد میثمی در جریان اعتصاب غذای بلند مدت بسیار نامناسب است و صرفا به دلیل تزریق اجباری سرم که علیرغم میل خودش در بهداری زندان انجام می‌شود تاکنون دوام آورده است”.

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۷، از ورود محمد مقیمی وکیل مدافع فرهاد میثمی و رضا خندان، فعالین مدنی محبوس در زندان اوین به جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه موکلینش جلوگیری شده بود.

پیش‌تر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، روز چهارشنبه ۷ آذر اعلام کرد که روز ۱۱ آذر را به عنوان تاریخ جلسه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی فعال مدنی محبوس در بند ۸ زندان اوین، تعیین کرده است. با این حال به گفته محمد مقیمی وکیل مدافع وی، فرهاد میثمی به دلیل اینکه طبق قانون زمان اعلام شده برای حضور در دادگاه باید حداقل یک هفته پیش از زمان تعیین شده به وی ابلاغ می‌شده و در این مدت باید با وکیل انتخابی ملاقات داشته باشد در این جلسه حاضر نخواهد شد.

فرهاد میثمی، فعال مدنی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از تاریخ ۱۰ مردادماه و یک روز پس از بازداشت در اعتراض به بازداشت خود و سلب امکان معرفی وکیل اختیاری دست به اعتصاب غذا زده بود در تاریخ ۴ مهرماه با خشونت و برخلاف میلش به بهداری زندان منتقل شد که به موجب قرنطینه و قطع ارتباط وی با خارج از زندان شد. از وضعیت جسمی او و کیفیت اعتراض او اطلاع دقیقی در دست نیست.

فرهاد میثمی، عصر روز سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید