خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و تعدیل کارگران شاغل در پروژه خط شش قطار شهری تهران

معوقات مزدی و تعدیل کارگران شاغل در پروژه خط شش قطار شهری تهران

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در پروژه خط شش قطار شهری تهران که از سوی شرکت پیمانکاری «سابیر بین‌الملل» به کار گماشته شده‌اند، از معوقات مزدی و تعدیل دست‌کم ۱۵۰ تن از همکاران خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، برخی منابع کارگری در پروژه خط شش قطار شهری تهران از تعدیل دست‌کم ۱۵۰ کارگر طی  یک ماه گذشته که در بین آنها کارگران باسابقه نیز حضور دارند، خبر دادند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود، شرکت سابیر بین‌المل یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های پیمانکاری در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور است که در پروژه ساخت خط شش قطار شهری دست‌کم ۲۵۰۰ نفر نیروی کار دارد که امنیت شغلی آنها به خطر افتاده است.

این کارگران افزودند: “از شهریورماه سال جاری این شرکت عمرانی عملا فعالیت بخش حفاری را خود را در خط شش متوقف کرده و کارگران کاری برای انجام دادن نداشتند.

بر اساس اظهارات کارگران تعدیلی؛ آخرین اخراج نیروی کار آبان ماه سال جاری بعد از آن اتفاق افتاد که گروهی از کارگران برای پیگیری مطالبات مزدی خود مقابل کارگاه محل فعالیت خود تجمع کردند.

کارگران درباره معوقات مزدی خود تصریح کردند: “با استمرار اعتراض چند روزه؛ کارفرما بخشی از مطالبات‌مان را پرداخت کرد و از پرداخت مابقی طلب مزدی‌مان خبری نیست”.

کارگران تصریح کرند: “برخی از همکاران بدون دریافت کامل مطالبات مزدی، به صورت خودخواسته محل کارشان را ترک کرده و در محل‌های دیگری مشغول شده‌اند.

بهرام ابراهیمی (مدیر کارگاه پروژه  خط شش قطار شهری تهران) در این باره گفت: “شرکت مزبور به دلیل تامین نشدن منابع مالی از ابتدای سال جاری دچار مشکل شده و به تبع آن اقدام به تعدیل تعدادی از نیروی کار خود کرده است.

او با بیان اینکه از دیگر مشکلات این شرکت تامین نشدن قطعات و سایر تجهیزات دستگاه‌های حفاری مستقر در تونل‌ها با آغاز تحریم‌های اقتصادی و نوسانات نرخ است، افزود: “نامشخص بودن وضعیت انتصاب شهردار تهران  موضوعی دیگری است که عملیات ساخت بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهر را با مشکل روبرو کرده است”.

به گفته وی؛ “شرکتی که فعالیت‌های آن تعطیل یا متوقف می‌شود، طبیعتا پرسنل آن هم به همان نسبت بیکار می‌شوند اما در عملیات ساخت خط ۶ قطار شهری تهران که ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، این اتفاق نیفتاده و شرکت سعی کرد اشتغال کارگران خود را حفظ کند”.

طبق اظهارات وی، شرکت سابیر بین‌الملل متعهد به پرداخت کلیه حقوق و مطالبات قانونی کارگران در تمام مراحل جذب و پس از تعدیل است. در عین حال با آغاز دوباره فعالیت پروژه خط شش امیدواریم همه کارگرانی که از این بخش تعدیل شده‌اند به کار سابق خود بازگردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید