خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  قاسم قنبری، زندانی سیاسی در اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

قاسم قنبری، زندانی سیاسی در اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – قاسم قنبری، زندانی سیاسی محبوس در زندان یاسوج در اعتراض به عدم موافقت دادستانی با مرخصی خود از روز شنبه دست به اعتصاب غذا زده و روز جاری به دلیل حال نامناسب جسمی به بیمارستان منتقل شده است. این زندانی در دیماه سال ۹۵ به سه سال حبس محکوم شد و در تیرماه سال جاری جهت گذراندن حبس به زندان گچساران منتقل شده بود. وی در مهرماه سال جاری در پی اعتراضات زندانیان محبوس در زندان گچساران به زندان آبادان و سپس به زندان یاسوج تبعید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۲ آذرماه ۹۷، قاسم قنبری، زندانی سیاسی محبوس در زندان یاسوج به دلیل حال نامناسب جسمی در پی اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “قاسم قنبری که از تیرماه سال جاری در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان گچساران بود، در پی اعتراض و اعتصاب ۳۰۰ تن از زندانیان محبوس در زندان گچساران در مهرماه سال جاری به دستور دادستان گچساران به زندان آبادان و سپس به زندان یاسوج تبعید شده است. علیرغم پیگیری‌های مکرر این زندانی و خانواده‌اش به دلیل مخالفت “بازیار” دادستان گچساران با درخواست مرخصی وی بارها مخالفت شده است. از این رو آقای قنبری در اعتراض به تبعید و عدم موافقت با مرخصی خود از روز شنبه دست به اعتصاب غذا زده و امروز به دلیل حال نامناسب جسمی به بیمارستان منتقل شده است”.

لازم به ذکر است هرانا در تاریخ ۱۰ مهرماه از اعتصاب و اعتراض حدود ۳۰۰ تن از زندانیان محبوس در زندان گچساران خبر داده بود.

زندانیان طی تماس‌های تلفنی به خانواده‌های خود گفته‌ بودند که اقدام اعتراضی آنها نسبت به وضعیت معیشتی خانواده زندانیان در خارج از زندان، رفتار تبعیض‌آمیز با زندانیان، عدم اعطای مرخصی به زندانیان و احکام صادره و رفتار نامناسب دادستان گچساران با خانواده زندانیان بوده است.

پیشتر گزارش شده بود در مواجه با این اعتراض، مسئولین زندان تهدید کرده بودند که قصد دارند هفت نفر از زندانیان معترض را به اتهام رهبری اعتراضات به زندان‌های دیگر تبعید کنند.

در تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۶ حکم دو سال حبس قاسم قنبری و دیگر هم‌پرونده‌ای وی میرمحمد میری که هم اکنون در زندان گچساران در حال تحمل حبس است در دادگاه تجدید نظر عینا به تایید رسیده بود.

این افراد که در مردادماه سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی گچساران بازداشت شده بودند در بهمن ماه سال ۹۵ توسط دادگاه انقلاب گچساران در استان کهکیلویه و بویراحمد هر کدام به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید