خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ ساعت ۲۲:۵۵:۳۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات دی‌ماه؛ یک شهروند در ارومیه به حبس محکوم شد

اعتراضات دی‌ماه؛ یک شهروند در ارومیه به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حسین حبیب وند، شهروند ساکن ارومیه و از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال و هشت ماه حبس محکوم شد. وی از دی‌ماه سال گذشته تاکنون در زندان ارومیه به سر می‌برد و طی مراحل دادرسی از حق داشتن وکیل نیز محروم بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین حبیب وند، شهروند ساکن ارومیه و از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته در این شهرستان، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال و هشت ماه حبس محکوم شد.

یک منبع مطلع با بیان اینکه آقای حبیب‌وند طی مراحل دادرسی از حق داشتن وکیل محروم بود، به گزارشگر هرانا گفت: “جلسه دادرسی آقای حبیب‌وند در مهرماه سال جاری برگزار شد. اتهام وی در این حکم “همکاری با گروه‌های مخالف نظام” ذکر شده است”.

این منبع افزود: “حسین حبیب‌وند اکنون در بند جوانان زندان ارومیه به سر می‌برد و از زمان بازداشت تا مهرماه سال جاری به‌صورت بلاتکلیف در این زندان محبوس بوده است”.

طبق گفته این منبع، سال گذشته برای آزادی موقت این شهروند ساکن ارومیه وثیقه صادر نشد. این در حالی است که هم پرونده‌ای‌های وی با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بودند.

در اعتراضات اواخر سال گذشته که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید