خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ ساعت ۱۷:۴۱:۱۰

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو خدمه شناور خدماتی در خلیج فارس به علت فقدان ایمنی کار

مرگ دو خدمه شناور خدماتی در خلیج فارس به علت فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، از کشته شدن دو خدمه یک شناور خدماتی در آب‌های خلیج فارس بر اثر آتش‌سوزی خبر داد و گفت که “مالکان شناورها باید شناورهای خود را به سیستم اطفاء حریق و امکانات ایمنی مجهز کنند تا رسیدن امدادگران از خسارت آن بکاهد”. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دو تن از خدمه یک شناور خدماتی در آب‌های خلیج فارس بر اثر آتش‌سوزی کشته شدند.

سیاوش ارجمندزاده (مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر) در خصوص شناور علی ۲۰، که روز گذشته در فاصله ۱۶ مایلی بندر عسلویه دچار آتش‌سوزی شده بود، گفت: “پیکر بی‌جان دو خدمه شناور خدماتی آتش‌گرفته در آب‌های خلیج فارس، جمعه شب پس از ساعت‌ها تلاش پیدا شد”.

وی روز گذشته (۲ آذز) اعلام کرده بود: “پس از اعلام حادثه، بلافاصله شناور‌های نیمروز، عسلویه ۱ و ۲، پارمیدا ۴، هادی۶ و ناجی ۱۸ برای خاموش کردن آتش و نجات سرنشینان به منطقه اعزام شدند و ۹ نفر از ۱۱ نفر سرنشین این شناور نجات یافته‌اند و جستجو برای یافتن دو سرنشین دیگر همچنان ادامه دارد”.

وی با بیان اینکه  شناور خدماتی علی ۲۰ در مسیر عسلویه به منطقه نفتی پارس جنوبی دچار حادثه شد گفت: “مالکان شناورها باید شناورهای خود را به سیستم اطفاء حریق و امکانات ایمنی مجهز کنند تا رسیدن امدادگران از خسارت آن بکاهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید