خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند در مریوان از سوی نیروهای امنیتی

بازداشت یک شهروند در مریوان از سوی نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در شهرستان مریوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. به غیر از وی هنوز پنج تن دیگر در این شهرستان تحت بازداشت و بازجویی هستند که اتهام مطروحه علیه همه‌ی آنها «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «بهزاد بامداد» از اهالی روستای نی از توابع مریوان توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد. این ششمین شهروند از اهالی این روستا است که طی یک ماه گذشته بازداشت می‌شود.

اتهام مطروحه علیه آقای بامداد «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است؛ با این حال از مصادیق مربوط به اتهام مورد ذکر اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

روز چهارشنبه ۲ آبان‌، «جمال گرامی» از اهالی همین روستا با اتهام مشابهی بازداشت و به بازداشتگاههای امنیتی منتقل شد.

چهار تن دیگر از اهالی روستای نی به نام‌های «محمد پروازه» ۲۱ ساله فرزند حسین، «بریار کاوه» ۲۵ ساله فرزند امین، «محسن فراهمند» ۲۴ ساله فرزند خسرو و «حمید پروازە» ۲۸ ساله فرزند محمد همچنان در بازداشتگاه اطلاعات تحت بازجویی هستند. تمامی این افراد به جز محمد پروازه که روز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ بازداشت شد، در تاریخ ۲۶ مهرماه بازداشت شده‌اند.

اتهام مطروحه علیه تمامی آنها «ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است.

در تمامی این موارد، نیروهای مذکور بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی به محل سکونت این افراد یورش برده و پس از تفتیش منازلشان، آنان را بازداشت کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید