خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ساعت ۲۳:۰۰:۰۲

    خانه  > slide, اصناف, زندانیان  >  تلاش ناموفق کنسولگری؛ وضعیت نامناسب زندانی سالخورده تبعه ترکیه در پی اعتصاب غذا

تلاش ناموفق کنسولگری؛ وضعیت نامناسب زندانی سالخورده تبعه ترکیه در پی اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – حاتم ارتوغلو زندانی ۷۰ ساله بیمار محبوس در زندان ارومیه که تبعه کشور ترکیه است در پی اعتصاب غذا و شدت گرفتن بیماری قلبی، امروز چهارشنبه به بهداری این زندان منتقل شد. گفته می‌شود مسئولین زندان امروز از ملاقات نماینده کنسولگری کشور ترکیه در ارومیه با وی جلوگیری کرده‌اند. این زندانی به دلیل عدم انتقال به کشورش علیرغم وعده مقامات قضایی از روز ۱۸ آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حاتم ارتوغلو زندانی محبوس در زندان ارومیه در پی اعتصاب غذا و تشدید بیماری قلبی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به  گزارشگر هرانا گفت: “امروز حاتم ارتوغلو به دلیل تشدید ناراحتی قلبی در پی اعتصاب غذا به بهداری زندان ارومیه منتقل شده است. وی با وجود کهولت سن و بیماری قلبی از ۶ روز قبل دست به اعتصاب غذا زده است. همچنین روز جاری از ملاقات نماینده کنسولگری ترکیه در ارومیه که جهت ملاقات با وی به زندان آمده بود با مخالفت مسئولین زندان جلوگیری شد”.

این زندانی ۷۰ ساله بیمار که از سال ۸۸ در بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه با اتهامات مربوط به مواد مخدر محبوس است به دلیل عدم انتقال به کشورش علیرغم وعده مقامات قضایی از تاریخ ۱۸ آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر نیز یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “حاتم ارتوغلو سال گذشته با حکم دادگاه ۱۲ میلیون تومان هزینه انتقال به کشور ترکیه را به مسئولین زندان پرداخت کرده است؛ با این حال و علیرغم موافقت کشور ترکیه اقدامی جهت انتقال وی صورت نگرفته است. وی بارها به دلیل بیماری و از جمله به خاطر سکته قلبی در بیمارستان بستری شده است”.

لازم به ذکر است “حاتم ارتوغلو” پس از دستگیری در دادگاه بدوی به حبس ابد محکوم و نهایتا سال گذشته این حکم به ۲۴ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید