خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای زندانی سالخورده تبعه ترکیه در زندان ارومیه

اعتصاب غذای زندانی سالخورده تبعه ترکیه در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – یک زندانی ۷۰ ساله بیمار که تبعه کشور ترکیه است از سال ۸۸ در زندان ارومیه به سر می برد، این زندانی بیمار و سالخورده، به دلیل عدم انتقال به کشورش علیرغم وعده مقامات قضایی از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه از روز جمعه ۱۸ آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

هویت این زندانی “حاتم ارتوغلو، ۷۰ ساله و  اهل کشور ترکیه، محبوس در بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه با اتهامات مربوط به مواد مخدر” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به هرانا گفت: “حاتم ارتوغلو که از سال ۸۸ به اتهامات موبوط به مواد مخدر در زندان ارومیه محبوس است بارها به دلیل بیماری و از جمله به خاطر سکته قلبی در بیمارستان بستری شده است، سال گذشته با حکم دادگاه ۱۲ میلیون تومان هزینه انتقال به کشور ترکیه را به مسئولین زندان پرداخت کرده است؛ با این حال و علیرغم موافقت کشور ترکیه اقدامی جهت انتقال وی صورت نگرفته است. وی با وجود وضعیت نامناسب جسمی، کهولت سن و بیماری قلبی از روز گذشته در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده است”.

لازم به ذکر است “حاتم ارتوغلو” پس از دستگیری در دادگاه بدوی به حبس ابد محکوم و نهایتا سال گذشته این حکم به ۲۴ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرده است.

سند پزشکی مربوط به مشکلات قلبی حاتم ارتوغلو

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید