خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب پس از بررسی پرونده “سارق بانک‌های تهران”، برای بار دوم یک متهم را “محارب” تشخیص داد و به اعدام محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پرونده سارق مسلح بانک‌های ملی، اقتصادنوین، ایران‌زمین و تجارت تهران پس از رفع نواقص دیوان عالی کشور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی، مورد رسیدگی قرار گرفت.

“ح. ر. ب”. در آخرین دستبرد مسلحانه خود از بانک تجارت واقع در خیابان شریعتی در تهران ناکام ماند و پس از دستگیری با حکم دادگاه، محارب تشخیص داده شد.

با اعتراض متهم به حکم صادره، پرونده جهت بررسی به دیوان عالی کشور رفت. دیوان عالی در بررسی‌های خود از این پرونده نقایصی را مطرح کرد و آن را به دادگاه ارجاع داد.

هیئت قضایی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی متهم را یک بار دیگر محارب تشخیص داد و به اعدام محکوم کرد.

گفتنی است، پس از اخذ آخرین دفاعیات از “ح. ر. ب”. وی از بابت اتهاماتی از قبیل: “اسلحه کشیدن از طریق سلاح گرم و جنگی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی و سرقت وجوه نقد از چهار بانک در سطح تهران محاکمه و ختم دادرسی اعلام شد”.

بر اساس این گزارش، “این سارق میانسال ساعت یک بعد از ظهر ۱۸ اسفند سال گذشته در حالی که سلاحی به دست داشت، با چهره گریم شده خودش را به جای یک پیرمرد جا زد و وارد بانکی خیابان شریعتی شد و با تهدید افراد حاضر در بانک به سرقت مسلحانه اقدام کرد و حین فرار توسط ماموران گشت پلیس خلع سلاح و بازداشت شد”.

پس از دستگیری وی، ماموران اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می‌داد او در طول یک سال گذشته به شیوه‌ای مشابه به سه بانک دیگر در محله‌های تهران به صورت مسلحانه دستبرد زده است.

لازم به اشاره است که روز گذشته نیز، رییس دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان خوی گفته بود که “حکم های چهار نفر از پنج سارق پرونده سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه میدان قمسال این شهرستان صادر شده که در پی آنها ۲ نفر به اعدام و ۲ نفر دیگر به حبس ۲۰ ساله محکوم شده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید