خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  حکم اعدام دو متهم در دیوان عالی کشور تایید شد

حکم اعدام دو متهم در دیوان عالی کشور تایید شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۴۳ دیوانعالی کشور حکم اعدام دو پسر جوان که به اتهام “زنای به‌ عنف” به مرگ محکوم شده بودند، تائید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، حکم اعدام دو پسر که متهم هستند با فریب دختری نوجوان او را ربوده و مورد تعرض قرار داده بودند از سوی قضات شعبه ۴۳ دیوانعالی، مهر تأیید خورد.

بنا بر این گزارش نوزدهم آذر سال ۹۳ دختر دانش‌آموزی سراسیمه به اداره پلیس ورامین رفت و گفت: “سه پسر مرا با خودروی تیره رنگی ربوده و به مکان نامعلومی بردند و دو نفر از آنها به من تجاوز کردند”.

به‌دنبال شکایت دختر نوجوان هر سه متهم دستگیر و به اتهام “زنای به‌عنف” در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.

در نخستین مرحله از محاکمه، متهمان از اتهام تجاوز تبرئه شدند اما قضات دیوانعالی این حکم را رد کرده و با توجه به نقض این حکم بار دیگر پرونده در شعبه دیگری از دادگاه کیفری روی میز قضات قرار گرفت.

در آغاز جلسه نگار به‌ عنوان شاکی پرونده به دادرسان دادگاه گفت: “من با پسر جوانی به‌ نام سعید دوست شدم، او چند بار مرا از مدرسه به خانه رساند تا اینکه یکبار او و دوستانش مرا سوار خودروی تیره رنگی کردند و به زور به مکان نامعلومی بردند و سعید و یکی از دوستانش به‌ نام فرید به من تجاوز کردند”.

پس از محاکمه دو پسر جوان با توجه به مدارک پزشکی قانونی که حاکی از تجاوز بود سعید ۲۳ ساله و فرید ۲۰ ساله به اتهام “زنای به‌ عنف” به اعدام محکوم شدند.

این حکم سرانجام با مهر تأیید قضات شعبه ۴۳ دیوانعالی کشور روبه‌رو شد و دو متهم در یک قدمی چوبه مرگ قرار گرفتند.

لازم به ذکر است زنای به عنف به معنای آن است که فرضا زنی به عمل زنا راضی نباشد و مرد با زور و ارعاب و تهدید با او زنا کند. مجازات زنای به عنف در قوانین ایران برای مرد زنا کننده «اعدام» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید