خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف  >  محمدرضا رمضانزاده، با قرار وثیقه آزاد شد

محمدرضا رمضانزاده، با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمدرضا رمضانزاده، مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران که در تاریخ ۲۲ مهرماه در جریان تحصن سراسری معلمان در شهرستان بجنورد بازداشت شده بود، روز جاری با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱ آبان‌ماه ۱۳۹۷، محمدرضا رمضانزاده، مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان بجنورد آزاد شد.

محمدرضا رمضانزاده در تاریخ ۲۲ مهرماه ۹۷ در جریان تحصن معلمان در شهرستان بجنورد بازداشت شده بود.

چندی پیش، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش، نسبت به پایین بودن حقوق و دستمزد معلمان اعتراض کرد و از فرهنگیان کشور خواست تا روزهای یکشنبه ۲۲ و دوشنبه ۲۳ مهرماه در دفتر مدارس تحصن کرده و از حضور در کلاس درس خودداری نمایند با آگاه‌سازی دانش‌آموزان، دلایل تحصن را برای آنها تبیین نمایند.

لازم به ذکر است یکی دیگر از خواسته‌های فرهنگیان در این تحصن سراسری آزادی معلمان دربندی همچون محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی و … است.

هرانا نیز پیشتر طی گزارشی به بررسی جامع وضعیت معلمانی که برای استیفای حقوق صنفی خود در عین حفظ استقلال از دستگاه حاکمه تلاش می‌کنند، بازداشت شده و بسیاری از آنان متحمل حبس، اخراج و تبعید شدند، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید