خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد/ دومین روز اعتصاب سراسری معلمان کشور

دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد/ دومین روز اعتصاب سراسری معلمان کشور

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه، گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی استان گیلان در مقابل ساختمان این اداره در رشت، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی استان خوزستان در مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی این استان واقع در اهواز و جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد استان اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین در دومین روز از اعتصاب سراسری معلمان کشور، فرهنگیان شاغل در بسیاری از استان های کشور، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست به اعتصاب زده و از حضور در کلاس درس امتناع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰، به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، برای دومین روز متوالی معلمان و فرهنگیان در مدارس مختلف کشور از جمله در سنندج، کرج، مریوان، سقز، سروآباد، اسلامشهر، یزد، قشم، نورآباد ممسنی، فراشبند، کرمان، خمینی‌شهر، زرین دشت، قزوین، جهرم، کلاچای، تهران، کرمانشاه، همدان، آمل، اسلام آباد غرب، ارومیه، ساری، زنجان، شهربابک، فریدونکنار، شیراز، تبریز، چگنی، بابل، اراک، میلاجرد، خنداب، بندرعباس، اردبیل، بروجرد، قم، شاهین‌دژ، زرین شهر، بیجار، شهرکرد، فرخشهر، بانه، دهدشت، تکاب، میاندوآب، اهواز، رامهرمز، دیواندره، البرز (در استان قزوین)، محمدشهر، لاهیجان، بوکان، مهریز، جلفا، ایذه، روانسر، تربت حیدریه، شادگان، درگزین، لالجین، گراش، مشهد، آوج، رزن، فیروزآباد، بویین زهرا، آبیک، سردشت و بافت در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تحصن زده و از ادامه روند تدریس امتناع کردند.

رتبه‌بندی معلمان به میزان ۸۰ درصد حقوق‌ هیات علمی، از جمله مهمترین مطالبات معلمان معترض به شمار می رود.

هرانا در روز گذشته و امروز طی ۲ گزارش جامع به تحصن سراسری معلمان در شهرهای مختلف کشور و گردآوری تصاویر آن پرداخته است.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی گیلان

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰، گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی استان گیلان در مقابل ساختمان این اداره در رشت، تجمع کردند.

یکی از حاضران در این تجمع گفت: مهم‌ترین خواسته‌ی ما، افزایش مستمری‌ها به اندازه خط فقر است؛ یک بازنشسته بعد از سی سال خدمت، نباید با فقر دست و پنجه نرم کند؛ در عین حال، ما خواستار پرداخت بدهی دولت به سازمان و بهبود شرایط تامین اجتماعی هستیم.

او ارائه خدمات درمانی رایگان و بهبود تسهیلات بازنشستگان را از دیگر مطالبات عنوان کرد و افزود: از مقامات تامین اجتماعی درخواست داریم به صدای بازنشستگان گوش فرادهند و دردها را بشنوند.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی استان خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی استان خوزستان در مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی این استان واقع در اهواز تجمع کردند.

معترضان در این تجمع خواستار اجرای قانون همسان سازی حقوق و رسیدگی به سایر مطالبات خود شدند.

تجمع بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد استان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد استان اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در اصفهان تجمع کردند.

بازنشستگان معترض در این تجمع، با سر دادن شعارهایی خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید