خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ساعت ۱۸:۳۳:۵۹

    خانه  > کارگران  >  تعدیل حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در کارخانه برفاب

تعدیل حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در کارخانه برفاب

خبرگزاری هرانا – مدیرکل‌ کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری از تعدیل حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شاغل در کارخانه «برفاب» خبر داد و گفت که “در پیگیری خود متوجه دلایل اخراج این تعداد کارگر از سوی کارفرمای شرکت برفاب شدیم و در این زمینه به دنبال راهکار‌ی هستیم تا علاوه بر رفع مشکلات این واحد تولیدی، کارگران اخراجی نیز به کار سابقشان بازگردند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مدیرکل‌ کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از تعدیل حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شاغل در کارخانه «ّبرفاب » خبر داد.

حفیظ‌‌‌‌‌‌‌ الله فاضلی در این خصوص گفت: “کارفرمای شرکت برفاب همانند سالهای گذشته، اقدام به تعدیل حدود ۲۰۰ نفر از کارگران خود کرده است”.

وی با بیان اینکه اداره کل  تعاون کار و رفاه اجتماعی متوجه این اقدام کارفرمای کارخانه برفاب شده و در حال پیگیری برای جلوگیری از افزایش تعداد کارگران اخراجی این کارخانه هستیم، اظهار داشت:‌ “در پیگیری خود متوجه دلایل اخراج این تعداد کارگر از سوی کارفرمای شرکت برفاب شدیم و در این زمینه به دنبال راهکار‌ی هستیم تا علاوه بر رفع مشکلات این واحد تولیدی، کارگران اخراجی نیز به کار سابقشان بازگردند”.

فاضلی با اشاره به افزایش تعداد کارگرانی که از مستمری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، افزود: “سال گذشته بیش از ۲۱۰۰ نفر در استان چهار محال بختیاری از خدمات مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کردند که این رقم در مقایسه با سال جاری افزایش یافته است.”

وی تصریح کرد: “جدا از کارخانه برفاب سایر کارخانه‌های مستقر در استان اقدام چندانی برای اخراج نیروی کار خود نداشته‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید