خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۱۸ کارگر شاغل در شهرداری بندر عباس

اخراج ۱۸ کارگر شاغل در شهرداری بندر عباس

خبرگزاری هرانا – یک عضو شورای شهر بندر عباس از اخراج ۱۸ تن از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، هجده کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری بندر عباس بنا بر اعلام عضو شورای شهر بندرعباس از دو هفته پیش به علت عدم نیاز از کار اخراج شده‌اند.

اسماعیل بواشه (عضو شورای شهر بندر عباس) در خصوص اخراج کارگران شهرداری بندر عباس در جلسه‌ی شورای اسلامی این شهر گفته است: “۱۸ نفر از کارگران شهرداری بندرعباس متأسفانه در سایه بی‌تدبیری و اوج مشکلات اقتصادی از کار اخراج شده‌اند که این افراد با چندین ماه مزد معوقه دارای وضعیت مالی خوبی نیستند و متأسفانه هیچ حمایتی از آنها صورت نمی‌گیرد”.

وی با بیان اینکه کارگران اخراج شده سابقه ۷ تا ۱۵ ساله کار در شهرداری بندر عباس را دارند، تاکید کرد: “در این رابطه به کارگران گفته شده شما نیروی ماذا هستید این درحالی‌ست که ظرف یک سال گذشته شهرداری بندرعباس  مرتباً نیروی کار جدید استخدام کرده است”.

 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندر عباس گفت: “در سال‌های اخیر در حق کارگران شهرداری بندرعباس اجحاف شده که به عنوان نمونه می‌توان به پرداخت نکردن حق سنوات و عیدی سالیانه و همچنین پرداخت نشدن حق بیمه درمان این کارگران اشاره کرد”.

وی با اشاره به اینکه کارگران خدماتی و فضای سبز نجیب‌ترین و پرتلاش‌ترین افراد هستند، خاطرنشان کرد: “باید به این افراد زحمتکش توجه شود چراکه اگر یک روز نباشند شهر را بوی تعفن برمی‌دارد”.

شهرستان بندر عباس یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان، شهر بندر عباس است

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید