خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ساعت ۲۳:۳۶:۱۲

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال سه زندانی در زندان شهرکرد جهت اجرای حکم اعدام

انتقال سه زندانی در زندان شهرکرد جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – صبح امروز شنبه، سه زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان شهرکرد منتقل شدند. این افراد پیشتر از بابت اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز شنبه ۲۱ مهرماه ۹۷ سه زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان شهرکرد جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند.

هویت این زندانیان “صالح دهکردی” متاهل، ۳۸ ساله ، “یارعلی نوری” ۴۰ ساله و “داوود شکری” ۲۶ ساله توسط هرانا احراز شده است.

اتهام منتقل شدگان که در پرونده‌هایی جداگانه به اعدام محکوم شده‌اند، قتل عمد گزارش شده است.

گفته می‌شود صالح دهکری که از سال ۹۰ در زندان بسر می‌برد , اویل سال ۹۳ نیز تا پای چوبه دار برده شده و با اخذ مهلت از اولیای دم مقتول به زندان بازگردانده شده بود. وی از جمله زندانیانی بوده که در آتش‌سوزی مردادماه سال ۹۳ در زندان شهرکرد دچار آسیب دیدگی شده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید