خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ساعت ۲۱:۰۱:۱۱

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  دادستان کردستان: ادعای تعرض به دنیا ویسی، کودک هفت ساله در پزشکی قانونی بررسی می‌شود

دادستان کردستان: ادعای تعرض به دنیا ویسی، کودک هفت ساله در پزشکی قانونی بررسی می‌شود

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب کردستان گفت که “تحقیقات از جهات مختلف در مورد مرگ دختر بچه هفت ساله آغاز شده ولی علت مرگ هنوز مشخص نشده است”. پس از این حادثه، برخی اخبار در فضای مجازی منتشر شد که دنیا پیش از اینکه فوت کند، مورد “تعرض و تجاوز” قرار گرفته و این احتمال وجود دارد که ریزش دیوار، سناریویی برای قتل دنیا و مخفی کردن تجاوز به او صورت گرفته باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، صبح روز دوشنبه ۱۶ مهر، دنیا ویسی، دانش‌آموز پایه اول دبستان، روستای گرماش از توابع شهرستان سنندج، روز دوشنبه ۱۶ مهرماه به‌دلیل ریزش دیوار فرسوده حیاط مدرسه جان خود را از دست داد.

طبق اعلام محمدسعید کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ سنندج، قبل از ظهر دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷ ریزش بخشی از دیوار حیاط مدرسه روستایی به‌علت فرسوده بودن بنا، یکی از دانش‌آموزان پایه اول دبستان به‌نام دنیا ویسی مصدوم و توسط مدیر آموزگار و پدرش به بیمارستان بعثت سنندج برده شد، اما متأسفانه براثر جراحات وارده این کودک فوت کرد.

پس از این حادثه، برخی اخبار در فضای مجازی منتشر شد که دنیا پیش از اینکه فوت کند، مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته و این احتمال وجود دارد که ریزش دیوار، سناریویی برای قتل دنیا و مخفی کردن تجاوز به او صورت گرفته باشد.

دنیا ویسی

در همین زمینه اکبر جوهری دادستان سنندج اعلام کرد: “با توجه به این ادعا، به پزشکی قانونی دستور دادم بررسی و معاینات لازم برای تأیید یا رد این ادعا را انجام دهد اما تا این لحظه هنوز نظریه پزشکی قانونی اعلام نشده است اما به‌محض وصول گزارش، به اطلاع مردم خواهد رسید”.

داده های آماری آموزش و پرورش کردستان حاکی از آن است که در حال حاضر از سه هزار و ۸۰۰ مدرسه این استان، یک هزار و ۷۳ مدرسه نیازمند تخریب و نوسازی است.

در سال تحصیلی جاری ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع سه گانه (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید