خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک, سایر گروهها, کودکان  >  خوزستان؛ مصدوم شدن ۲ دانش‌آموز در سقوط پنکه سقفی در کلاس

خوزستان؛ مصدوم شدن ۲ دانش‌آموز در سقوط پنکه سقفی در کلاس

خبرگزاری هرانا – سقوط پنکه سقفی در کلاس درس در یک مدرسه دخترانه روستایی در بخش اروندکنار آبادان در استان خوزستان موجب مصدوم شدن ۲ دانش‌آموز شد.

به گزارش خبرزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیر آموزش ‌و پرورش اروندکنار دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا ضمن تائید مصدومیت ۲ دختر بچه دانش‌آموز در این حادثه گفت: “این حادثه روز گذشته در کلاس درس پایه ششم ابتدایی مدرسه دخترانه حضرت معصومه روستایی نهر سن بخش اروندکنار رخ داد”.

حسن نصاری افزود: “یکی از دانش آموزان در این حادثه از ناحیه گردن و دیگری از ناحیه سر آسیب دیدند که بلافاصله به بیمارستان حضرت زینب اروندکنار اعزام شدند”.

وی اظهار داشت: “۲ دختر بچه پس از مراقبت‌های درمانی اولیه در اروندکنار به بیمارستان شهید بهشتی آبادان اعزام و تحت مداوا قرار دارند”.

وی اظهار داشت: “وضعیت جسمانی ۲ دانش‌آموز خوب است”.

نصاری گفت: “چند ماه پیش بخشنامه‌ای در خصوص جمع‌آوری پنکه‌های سقفی به مدارس اروندکنار ابلاغ شده بود که متاسفانه مدیر مدرسه به دلیل برخوردار نبودن مدرسه از برق دیموند برای نصب و راه اندازی کولر به ناچار از پنکه سقفی بجای کولر استفاده کرده است”.

وی افزود: “پس از اطلاع از حادثه مدیر مدرسه به آموزش‌وپرورش احضار شده و به دلیل اجرا نکردن بخشنامه پرونده وی به هیات تخلفات استان ارسال شده است”.

سه هزارو ۵۶۰ دانش آموز در ۱۷مدرسه روستایی،۱۲ مدرسه شهری و ۲ مدرسه استثنایی در پایه ابتدایی، یک هزارو ۲۰۰ دانش آموز در پنج مدرسه روستایی و پنج مدرسه شهری در پایه اول متوسطه در سال تحصیلی ۹۶- ۹۷ در مدارس آموزش و پرورش اروندکنار مشغول به تحصیل هستند.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

لازم به ذکر است که پیشتر رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از فوت یک دانش‌آموز بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه خبر داده بود و اظهار داشت که “دنیا ویسی” دانش‌آموز پایه اول دبستان روستای گرماش شهرستان سنندج، بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه جان خود را از دست داد.

همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک در استان هرمزگان نیز گفته بود: “یک دانش‌آموز هنگام بازی، خود را به حلقه بسکتبال آویزان می‌کند که پایه حلقه بسکتبال به علت فرسودگی کنده می‌شود و دانش اموز پس از برخورد پایه حلقه بسکتبال به سرش جان خود را از دست می‌دهد، این دانش آموز ۱۸ ساله به نام عُمر قلندر زاده در مدرسه شبانه روزی جلال آل احمد در پایه دوازدهم مشغول تحصیل بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید