خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در ملا عام در شهرستان مرودشت اعدام شد

یک زندانی در ملا عام در شهرستان مرودشت اعدام شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، یک زندانی به اتهام “قتل” در شهرستان مرودشت استان فارس در ملا عام اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، صبح امروز مردی که متهم است پیش از “قتل”، مقتول را مورد “آزار و اذیت” قرار داده بود در شهرستان مرودشت اعدام شد.

حکم اعدام این متهم در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان فارس صادر و پس از تأیید در شعبه هفتم دیوان عالی کشور و صدور مجوز معاون اول قوه قضائیه صبح امروز در ملاء عام در شهرستان مرودشت به اجرا درآمد.

این فرد متهم است پس از ربودن نوجوان ۱۳ ساله و انتقال وی به کوه‌های اطراف مرودشت طی ۱۵ روز اقدام به آزار و اذیت روحی و جسمی مقتول کرده و پس از آن با پرتاب نوجوان ۱۳ ساله از کوه اقدام به قتل وی کرده بود.

شهرستان مرودشت یکی از شهرستانهای استان فارس ایران است.

بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید