خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  آلودگی آب در خوزستان؛ ۳۴ مورد بیماری هپاتیت A در مسجد‌سلیمان و ایذه

آلودگی آب در خوزستان؛ ۳۴ مورد بیماری هپاتیت A در مسجد‌سلیمان و ایذه

خبرگزاری هرانا – شکرالله ‌سلمان‌زاده رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت که ۳۴ مورد بیماری هپاتیت آ در شهرستان‌های مسجد‌سلیمان و ایذه مشاهده شده است. ‌سلمان‌زاده با شاره به طغیان این بیماری گفت که “ویروس هپاتیت آ از آب و غذای آلوده منتقل می‌شود و زمانی که طغیان این بیماری در یک منطقه شهری رخ بدهد، قطعا آلودگی آب مطرح است و علت بروز این تعداد موارد هپاتیت آ در مسجدسلیمان آلودگی شبکه آب بوده است. بروز هپاتیت آ در ایذه نیز به علت پایین بودن کیفیت آب بوده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شکرالله ‌سلمان‌زاده، رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: “۱۷‌ مورد بروز بیماری هپاتیت آ در منطقه شهرک نفت مسجدسلیمان از ‌ابتدای سال جاری تاکنون مشاهده شد و و ۱۷‌ مورد نیز در شهرستان ایذه مشاهده شده است”.

وی با شاره به طغیان این بیماری عنوان کرد: “ویروس هپاتیت آ از آب و غذای آلوده منتقل می‌شود و زمانی که طغیان این بیماری در یک منطقه شهری رخ بدهد، قطعا آلودگی آب مطرح است”.

سلمان‌زاده افزود: “علت بروز این تعداد موارد هپاتیت آ در مسجدسلیمان آلودگی شبکه آب بوده است. بروز ۱۷ مورد هپاتیت آ در ایذه نیز به علت پایین بودن کیفیت آب بوده است”.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان  گفت: “ویروس هپاتیت آ از آب جدایی‌ناپذیر است و در سال گذشته در مسجد سلیمان بروز موارد هپاتیت آ مشاهده نشده بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید