خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  به حکم دادگاه انقلاب تبریز، امیر چمنی به حبس محکوم شد

به حکم دادگاه انقلاب تبریز، امیر چمنی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امیر چمنی فعال مدنی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر چمنی فعال مدنی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

عباس جمالی وکیل امیر چمنی ضمن تایید لین خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “آقای چمنی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. این حکم امروز شنبه به بنده ابلاغ شد. دادگاه در خصوص این اتهام به یادداشت‌ها و مقالات انتقادی آقای چمنی در رابطه با مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور استناد کرده است. اتهام دیگر ایشان توهین به رهبری بوده که خوشبختانه از این اتهام تبرئه شد”.

عباس جمالی، امیر چمنی

امیر چمنی فعال مدنی ساکن شهر تبریز هفته گذشته در یادداشتی از برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود خبر داده بود.

لازم به اشاره است آقای چمنی پیش‌نر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید