خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر چمنی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر چمنی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز روز چهارشنبه ۲۴ دیماه در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد. آقای چمنی آبان‌ماه امسال نیز در بخش نخست پرونده خود در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ تبریز محاکمه شده بود. این فعال مدنی در تاریخ ۱۴ فروردین امسال بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل شد. او نهایتا در تاریخ  ۳۰ اردیبهشت امسال با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ دیماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر چمنی، فعال مدنی در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

در جریان این جلسه که با شکایت «سازمان اطلاعات سپاه عاشورا» و کیفرخواست دادستان تبریز در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد، آقای چمنی از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی نظام» مورد محاکمه قرار گرفت. امیر چمنی پیشتر در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه امسال نیز در بخش نخست پرونده خود به اتهام “نشر اکاذیب از طریق رایانه” در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ تبریز به ریاست قاضی محمدعلی پیری محاکمه شده بود.

امیر چمنی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ پس از احضار به پلیس فتای شهر تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز شد. وی نهایتا در تاریخ ۳۰ اردیبهشت امسال با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

امیر چمنی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای چمنی در تاریخ ۱۱ شهریور سال ۱۳۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. او در تاریخ ۲۶ آذرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان تبریز شد و در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه همان سال از زندان تبریز آزاد شد.

او پیشتر نیز در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد. حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

امیر چمنی، فرزند حسن، متولد ۱۳۶۳، متاهل و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق و فعال مدنی ساکن تبریز است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید