خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جریمه و شلاق؛ حکم دادگاه تجدیدنظر برای سه فعال ترک

جریمه و شلاق؛ حکم دادگاه تجدیدنظر برای سه فعال ترک

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت سه تن از فعالین ترک (آذربایجانی) به نام‌های بیت‌الله برزگر، سینا قربانی ارشادی و سیامک قارداشی که پیشتر توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ مشکین شهر به اتهام اخلال در نظم عمومی هر یک به پرداخت ۲۱ میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۴ ماه حبس تعزیری و ۷۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند، توسط شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر اردبیل عینا تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ چهاردهم مردادماه سال جاری شعبه ۱۱ دادگاه تجدید نظر استان درخواست تجدبد نظرخواهی سه فعال ترک (آذری) به نام‌های بیت الله برزگر فرزند حسن، سینا قربانی ارشادی فرزند یوسف و سیامک قارداشی فرزند آزاد را رد و هر یک را به اتهام اخلال در نظم عمومی به پرداخت ۳ میلیون ریال بدل از ۷۰ ضربه شلاق و هجده میلیون ریال بدل از ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرده و نهایتا حکم صادره را به مدت ۳ سال به حالت تعلیق درآورد.

گفتنی است این سه فعال ترک (آذری) در تاریخ دهم بهمن ماه سال گذشته توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ مشکین شهر به اتهام اخلال در نظم عمومی به پرداخت ۳ میلیون ریال بدل از ۷۰ ضربه شلاق و هجده میلیون ریال بدل از ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

هرانا مرداد ماه سال گذشته نیز در گزارشی از تشکیل دادگاه برای اخذ آخرین دفاعیات بیت الله برزگر به همراه چند تن دیگر از بازداشت شدگان روز جهانی زبان مادری خبر داده بود.

بیت الله برزگر پیشتر نیز چند بار سابقه بازداشت دارد از جمله در سال ۹۴ به دلیل شرکت در اعتراض‌های موسوم به ۱۸ آبان، مدتی را در زندان مشگین شهر به سر برده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید