خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در شهرستان نمین به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در شهرستان نمین به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم در شهرستان نمین واقع در استان اردبیل، به اتهام «دریافت رشوه»، در کنار سایر مجازات ها به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. بنا بر گفته دادستانی این شهرستان، حکم صادره از تاریخ صدور لازم الاجرا بوده و توسط دادستانی به اجرا در خواهد آمد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، دادستان شهرستان نمین از صدور حکم قطعی علیه کارمند شهرداری این شهرستان خبر داد.

عظیم اکبری، دادستان شهرستان نمین در این خصوص گفت: “کارمند شهرداری که در اوایل امسال به اتهام «دریافت رشوه» بازداشت شده بود، به ۱۵ سال حبس محکوم شد”.

وی افزود: “به سبب حکم صادره از دادگاه تجدید نظر استان اردبیل، متهم با داشتن ۱۴ فقره جرم به پانزده سال حبس، ۹۹ضربه شلاق و پرداخت ۲۹۰ میلیون ریال جزای نقدی و چهار سال انفصال از هرگونه خدمات دولتی باتعلیق بخشی از مجازات محکوم شد”.

بنابر گفته این مقام قضایی، حکم صادره از تاریخ صدور لازم الاجرا بوده و توسط دادستانی به اجرا در خواهد آمد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید