خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷, 17th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ساعت ۲۳:۳۸:۵۶

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مورخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۷، یک کارگر مقنی بر اثر سقوط به چاهی با عمق ۷۰ متری در روستای ارکان بجنورد جان خود را از دست داد.

مجید گریوانی، مدیر عامل آتش‌نشانی بجنورد در این‌باره گفت: “آتش‌نشانان در حادثه چاه افتادگی با نفوذ به عمق چاه ۷۰ متری پیکر بی جان چاه کن را به سطح زمین انتقال دادند”.

وی ادامه داد: “با دریافت خبر در ساعت ۱۶ و ۱۲ دقیقه روز جاری بلافاصله اکیپ های امداد و نجات با حضور در نزدیکی روستای ارکان با نصب سه پایه نجات کار امداد و نجات را آغاز کردند”.

مدیر عامل آتش‌نشانی بجنورد خاطر نشان کرد: “عمق ۷۰ متری چاه باعث طولانی شدن زمان عملیات شد،به طوریکه امدادگر آتش نشانی حدود ۳۰ دقیقه در عمق چاه در حال امدادرسانی بود”.

این مقام مسئول در آتش نشانی خاطر نشان کرد: “متاسفانه مرد ۴۲ ساله از ناحیه سر به شدت آسیب دیده بود که توسط آتش نشانان تحویل مقامات قضایی شد.

گریوانی یادآور شد: “افرادی که سر و کار آن‌ها با چاه است، از قبیل چاه‌کن‌ها و…، استفاده از طناب حمایت را مدنظر داشته تا ایمنی آن‌ها تأمین باشد”.

مصدومیت یک کارگر بر اثر ریزش چاه در ورودی یکی از ایستگاه‌های متروی قم

‌به گزارش ایسنا، مورخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۷، سخنگوی آتش نشانی قم با اشاره به ریزش چاه در ورودی یکی از ایستگاه‌های متروی قم از سلامت مقنی خبر داد.

‌حمید کریمی در این خصوص گفت: “ساعت  ۲۰ و ۹ دقیقه روز جاری به مرکز آتش نشانی قم حادثه ریزش آوار در چاهی به عمق ۵ متر در طرح ساخت ایستگاه مترو اطلاع داده شد”.

سخنگوی آتش نشانی قم با بیان اینکه به هیچ عنوان تونل های طرح A و B مترو قم ریزش نداشته و تونل ها سالم هست، ادامه داد: “در فاصله ۳۰ متری میدان مطهری جهت ساخت ایستگاه مترو در حال زیرسازی و حفر تعدادی چاه بوده‌اند که یکی از چاه‌ها دچار ریزش شده است”.

وی با بیان اینکه مقنی چاه، سالم است، گفت: “۶ تیم آتش نشانی بلافاصله با حضور در صحنه آوار‌برداری را انجام دادند و تلاش کردند مقنی را نجات دهند”.

مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط روی میلگرد

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۷، کارگری با سقوط از ارتفاع یک کارگاه ساختمانی در اصفهان دچار حادثه شد و میلگردهای قرار داده شده در محل دیواره‌های ساختمان در بدن وی فرورفت.

روز گذشته (۲۰ مردادماه) حادثه سقوط یک کارگر از ارتفاع در یکی از پروژه‌های ساختمانی در خیابان مشتاق اصفهان به وقوع پیوست، این کارگر ساختمانی به دلایل نامعلومی از ارتفاع سه متری روی میلگردهای قرار داده شده در حیاط سقوط کرد.

غفور راستین (مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان) درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “یک کارگر حدودا ۴۰ ساله هنگام کار در یک مجتمع مسکونی در حال ساخت، به علت نامعلوم از ارتفاع سه متری به پایین سقوط کرد و روی میلگردهای فلزی ساختمان افتاد”.

وی با بیان اینکه یکی از میلگردها وارد بدن وی شده بود که بلافاصله امدادگران مصدوم را به بیمارستان الزهرا (س) منتقل کردند، ادامه داد: “با تلاش تیم پزشکی این بیمارستان میلگرد از بدن مصدوم خارج شد و حال عمومی وی مناسب اعلام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید