خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  چهار زندانی در زندان میناب و بندرعباس اعدام شدند

چهار زندانی در زندان میناب و بندرعباس اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، سه زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان  میناب اعدام شدند. بنابر خبری دیگر، حکم یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بندرعباس اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، صبح امروز ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۷، سه زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان شهرستان میناب اعدام شدند.

این سه نفر متهم بودند در سال ۱۳۹۵ پس از ربایش یک زن در شهرستان میناب به او تجاوز کرده بودند.

بر اساس این گزارش قربانی در سال ۱۳۹۵ و به هنگام بازگشت به منزل مسکونی خود توسط این افراد ربوده شد و پس از ضرب و شتم مورد تجاوز به عنف قرار گرفت.

پس از تکمیل روند تحقیقات و طی مراحل دادرسی، حکم اعدام متهمین در دادگاه کیفری یک استان هرمزگان صادر شد و با تأیید در شعبه اول دیوان عالی کشور، صبح امروز (۱۷مردادماه) در زندان شهرستان میناب به مرحله اجرا گذاشته شد.

میناب یکی از شهرستان‌های شرقی استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است.

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بندرعباس اجرا شد.

صبح روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد ماه، یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

این زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، از تیرماه سال ۱۳۹۳ بازداشت و در زندان بسر برده بود.

هویت این زندانی “امیرعلی کلیوند” ۴۶ ساله و اهل لرستان احراز شده است.

وی روز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه از زندان حاجی آباد جهت اعدام به زندان بندرعباس منتقل شده بود.

حاجی‌آباد شمالی‌ترین شهر استان هرمزگان است و در نزدیکی استان کرمان واقع شده‌است.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده وی گفت: “امیرعلی کلیوند اتهام ۵ کیلوگرم شیشه هم در پرونده خود داشت، اما به اتهام قتل یک راننده مینی بوس اعدام شد.”

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید