خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  افزایش تعداد مسمومان آب آلوده؛ آلودگی آب در نوشهر ۱۵۰ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

افزایش تعداد مسمومان آب آلوده؛ آلودگی آب در نوشهر ۱۵۰ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

خبرگزاری هرانا – مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر با بیان اینکه عامل اصلی مسمومیت مردم در نوشهر قصور دهیار و شورای روستای بندپی نوشهر در تامین آب آشامیدنی بوده است، گفت که تعداد مسمومان در نوشهر به ۱۵۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سیدرحیم سیدپور با اشاره به آخرین وضعیت مسمومان روستای بندپی بخش مرکزی نوشهر، اظهار کرد: “با توجه به آزمایشات اولیه که انجام شد علت مسمومان اهالی، آلودگی آب آشامیدنی است و البته نتیجه قطعی این آزمایش تا فردا (جمعه) اعلام می‌شود”.

وی افزود: “شواهد موجود و بازرسی‌های انجام شده حاکی از آلودگی آب در یکی از چشمه‌های آبی بوده است که شورا و دهیار روستا به دلیل کمبود آب از آن استفاده و در این رابطه قصور کردند”.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر تصریح کرد: “آب روستا توسط چشمه‌ای در بالادست تامین می‌شد که وارد مخزن و منبع اصلی روستا می‌شود اما با کم شدن آب روستا در این چند روز شورا و دهیار اقدام به استفاده از چشمه‌ای دیگر که ظاهرا آب رودخانه‌ای بوده است، می‌کنند و آب آن را بدون بهسازی توسط لوله‌هایی وارد منبع اصلی روستا کردند”.

سیدپور اضافه کرد: “تاکنون ۱۵۰ تن با آب روستا مسموم شدند که ۱۱۰ تن به بیمارستان و مابقی به مراکز درمانی و کلینیک بخش خصوصی مراجعه کردند و تحت درمان قرار گرفتند”.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مراجعه کنندگان زیر۱۴‌سال بودند، خاطرنشان کرد: “این بیماران به دلیل پایین بودن سنشان تحت نظر بیشتری قرار دارند”.

این مسئول با اشاره به اینکه ۳۵ نفر در حال حاضر بستری هستند، یادآور شد: “تعداد مراجعان رو به کاهش است و نشان می‌دهد که بیماری در کنترل قرار گرفت”.

سیدپور گفت: “از شب گذشته کلرزنی مسیر مخزن انجام و مخزن لایروبی و امروز نیز دستگاه کلر زن نصب شد”.

لازم به یادآوری است که روز گذشته رئیس بیمارستان نوشهر از مسمومیت ۱۰۰ نفر در یکی از روستاهای بخش مرکزی نوشهر از شب گذشته خبر داده بود و گفت که اکثر مراجعه کنندگان بین سنین ۲ تا ۱۴ سال بودند و با توجه به علایم یکسان بیماری احتمال این که مسمویت از آب شرب باشد وجود دارد.

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید